Egy legendás bunyó a Forma-1-ben 1982-ből: videó

Hangolódván a Német Nagydíjra felidézzük az 1982-es hétvégét, ami örökre emlékezetes maradt Piquet és Salazar afférja miatt. A brazil kissé felkapta a vizet.

Nelson Piquet, Brabham BMW

LAT Images

Az 1982-es Német Nagydíjat a régi Hockenheimringen rendezték meg, mely sokak számára hiányzik a Forma-1-ben. Az augusztusi időmérő edzésen Pironi futotta meg a legjobb időt a Ferrarival. A francia versenyző majdnem 1 másodpercet adott a honfitársának, Prostnak. A harmadik helyen szintén egy Renault zárt Arnoux személyében.

Érdekesség, hogy az első öt versenyző közül négyen franciák voltak. Piquet brazilként a negyedik időt rakta össze Tambay előtt a Brabham-BMW volánja mögött.

Akkoriban a mezőnyben olyan nevek voltak még mint Cesaris, Rosberg, Cheever, Watson, Mansell vagy épp Lauda.

A vasárnapi futam is francia sikert hozott, hiszen Tambay nyert a Ferrarival 16.3 másodpercet adván Arnoux Renault versenygépének, míg a dobogó legalsó fokára Rosberg állhatott fel a Williams-Forddal. Pontszerző volt még Alboreto, Giacomelli és Surer.

Pironi a nullázása ellenére, aki az utolsó edzésen történt incidense miatt egy kört sem mehetett, maradt a bajnokság élén 39 ponttal a 30 pontos Watson és a 27 pontos Rosberg előtt. Prost, aki a 14. körben adta fel a küzdelmet, 25 ponttal a neve mellett várhatta a folytatást.

Az igazán emlékezetes jelenetet Piquet és Salazar hozta össze. A brazil vezette a versenyt, de összeütközött a társával, így minden esély elszállt számára. Nelson rendkívül ideges lett, és fizikai elégtételt akart venni. Később kiderült, hogy Piquet BMW-motorja mechanikus meghibásodást szenvedett, és az egység egyébként felrobbant volna, ha Salazar nem találja el őt.

A LEGENDÁS JELENETRŐL KÉSZÜLT VIDEÓS FELVÉTELT EZEN A LINKEN KERESZTÜL ÉRHETITEK EL

Előző cikk Górcső alatt a Ferrari és a Mercedes bajnoki csatája: 4 kulcsfontosságú tényező
Következő cikk Hétvégén újra Forma-1: Német Nagydíj – időrend