Canceled
13 nov.
Canceled

Egy kaotikus Magyar Nagydíj 14 évvel ezelőttről: Räikkönen még mindig a mezőnyben!

Ez a bizonyos Magyar Nagydíj végül egy olyan végeredményt hozott, amire senki sem számíthatott. Váratlan pillanatokat élhetett át a mezőny és a lelátókon helyet foglaló nézősereg.

A Magyar Nagydíj kapcsán mindenképpen meg kell emlékeznünk a 2006-os magyar eseményről is a Hungaroringen. Egy igazán felejthetetlen hétvége, ami több szempontból is különleges volt.

Az időmérő edzést Kimi Raikkonen nagyon magabiztosan húzta be Felipe Massa és Rubens Barrichello előtt, akik akkor még a McLarennek, a Ferrarinak és a Hondának versenyeztek. Érdekesség, hogy a 2006-os mezőnyből már csak Räikkönen aktív az F1-ben, bár Fernando Alonso jövőre visszatér.

Pedro de la Rosa sem szerepelt rosszul beugróként Juan-Pablo Montoya helyén, még akkor sem, ha elég sokat kapott a finn csapattársától. A spanyol az 5. helyre kvalifikálta magát, ami valójában egy negyedik pozíció volt, mivel Jenson Button 10 helyes rajtbüntetést kapott egy motorcsere miatt.

Aki akkor arra fogadott, hogy a Honda pilótája így is nyerni fog, és sok pénzt tett fel erre, az hatalmasat kaszálhatott. Nem mellesleg ez volt az első F1-es győzelme is Jensonnak, aki hamarosan kétszeres apuka lesz.

Rengeteg minden történt a futamon, mint azt a videóban is láthatjátok. Räikkönen is kiesett, és nagyon látványos módon egy ütközést követően a 25. körben. Rajta kívül még Alonso, Liuzzi, Rosberg, Fisichella, Klien, Webber és Yamamoto búcsúzott idő előtt, addig Kubicát kizártát.

A lengyel eredetileg a TOP-10-ben ért célba, de kiderült, hogy az autója 2 kilogrammal könnyebb volt a megengedettnél a tűzoltókészülék sérülése miatt. A dobogó nagyon váratlan volt Button győzelmével De la Rosa és Heidfeld előtt.

Alonso a kiesése ellenére kerek 100 ponttal vezette a bajnokságot a 90 pontos Schumacher előtt, akinek nagy lehetősége lett volna a spanyol ellen, de végül csak 1 pontot gyűjtött a futamon. Massa a harmadik helyen például csak 52 egységet számolt a bajnokság következő futamára várva a 49 pontos Fisichellát és Räikkönent megelőzvén.