Egy F1-es pilóta is részt vesz a Monte Carlo-ralin!

Az egykori Renault utódja, az Alpine csapatának versenyzője, Esteban Ocon is részt vesz a Monte Carlo-rali első két szakaszán. A 24 éves francia versenyző az Alpine A110S sportautót fogja vezetni.

Esteban Ocon, Renault F1, on the grid for the end of season photo

Zak Mauger / Motorsport Images

Esteban Ocon hamarosan élete első raliversenyén vehet részt, igaz, a 2020-as Eifel Nagydíj hétvégéjén már tavaly is vezette az A110S-t.

Az F1-ben is használt 31-es rajtszámával versenyző francia egy rövid bemutatón vesz részt csütörtökön, majd rajthoz áll a WRC szezonnyitóján.

Az első szakasz 20,58 kilométer hosszú lesz Saint-Disdiertől Corpsig, míg a második Saint-Maurice-től Saint Bonnet-ig tart majd.

„Elsőre mindjárt Monce Carlo! Egy legendás helyszín, a motorsport ékköve. Megtisztelő, hogy a részese lehetek ennek.”

„Már alig várom, hogy vezethessem a gyönyörű Alpine A110S-t. Októberben már három kör erejéig vezethettem a Nordschleifén, ami nagyszerű élmény volt. Az autó pont az ilyen szűk utakra és hegyi szakaszokra született.”

„A ralizás mindig is az álmom volt. Vezetni az A110S-t Monte-Carlóban fantasztikus kezdése az évnek.”

A Renault irányítását néhány hónappal ezelőtt átvevő Luca de Meo célja, hogy a motorsportokban az Alpine nevén képviseltették magukat.

Ocon részvétele a Monte Carlo-ralin újabb bizonyítéka annak, hogy a franciák komolyan gondolják a márka identitásának kialakítását.

Az Alpine történelme a Monte Carlo-ralin hosszú időre nyúlik vissza. Első győzelmük 1969-ben született, 1971-ben pedig Ove Andersson vezetésével az Alpine kisajátította az első három helyet.

1973-ben Jean-Claude Andruet és Michele Petit révén szintén az Alpine nyert, nem mellesleg ez volt az első hivatalos WRC-futam.

Az Alpine az RGT kategóriában indul a Monte Carlo-ralin. Cédric Robert, Emmanuel Guigou, Philippe Baffoun, Pierre Ragues és Raphael Astier egyaránt a márka A110-es modelljét fogják vezetni.