Egy F1-es legenda, aki majdnem a Monte Carlo Ralit is megnyerte: videó

Egy újabb időutazás a nemrég elhunyt Sir Stirling Moss emlékére, aki hatalmas örökséget hagyott maga mögött a motorsportban. A brit legenda nevére mindig emlékezni fogunk, sok év elteltével is.

Race winner Stirling Moss, Vanwall  takes a victory drink of Coca-Cola

LAT Images

Stirling Moss 90 esztendősen távozott az élők sorából. Egy versenyző, aki ott volt a Forma-1 hajnalán, és négyszer egymás után lett második a bajnokságokban, ami példa nélküli. Sajnos a csúcsra nem tudott felérni az F1-ben.

Moss a pályafutása ideje alatt a Mercedesnek, a Maseratinak és a Lotusnak is dolgozott. Összesen 66 nagydíjon állt rajthoz, amikből 16-ot megnyert, és 24 alkalommal állt fel a dobogóra. A rajtelsőséget 16x szerezte meg, míg a versenyeken 19x volt övé a leggyorsabb kör.

A legenda nemcsak a Forma-1-ben volt gyors, hanem egyéb más kategóriákban is, így többek között a raliban is bizonyította a képességeit. A neves Monte Carlos Ralin háromszor indult el 1952 és 1954 között.

Mindhárom alkalommal teljesítette a távot a Sunbeam-Talbot 90 volánja mögött. A legjobb eredményét az első ilyen fellépésén érte el, amikor második lett. A ralizás is szép emlékként maradhatott meg Mossban.

Most egy olyan felvételt hoztunk el számotokra, ami még az 1967-es Monte Carlo Ralin készült. Moss tökéletes aláfestést jelentett az esemény számára, bemutatván a pályát, és a kihívásokat, többek között az autóban ülve.

Előző cikk Rosberg is komoly esélyt lát Verstappen győzelmére az Osztrák Nagydíjon
Következő cikk Új képek az Osztrák Nagydíj csütörtöki napjáról: maszkban a mezőny