Egy egészen különleges hátsó szárnyat kapott a Williams: tisztelet!

A legendás istállónál még mindig nagyon erős az összetartás, ami ezúttal egy különleges hátsó szárnyban teljesedett ki.

George Russell, Williams FW42 and fans

Jerry Andre / Motorsport Images

A Ferrari és a McLaren mellett a Williams rendelkezik még óriási múlttal a Forma-1 rajtrácsán. Voltak évek, amikor a brit gárda legyőzhetetlennek bizonyult, és a versenyzők többsége a grove-i alakulathoz akart szerződni.

A csapat, mely az 1975-ös Argentin Nagydíjon mutatkozott be, eddig összesen 723 nagydíjon szerepelt, melyből 114-et megnyert, miközben 128 rajtelsőség, 133 leggyorsabb kör, 312 dobogós helyezés, 33 kettősgyőzelem és 3560 pont szerepel a neve mellett.

A csapat azonban 1997 óta nem ért fel a csúcsra, és az utóbbi időszakban nagyon nehéz volt a helyzetük. Sir Frank Williams még ezekben a kegyetlen időkben is kitart amellett, hogy privátok maradjanak, de a tavalyi év abszolút mélypont volt, amikor a gárda az utolsó helyre csúszott vissza és alig szerzett pár pontot.

A helyzetüket nehezíti, hogy az új autó, az FW42 összeszerelése sokat csúszott, és csak később tudták megkezdeni a tesztelést. Emiatt az első versenyek is sokkal inkább tesztek lesznek számukra, és a Spanyol Nagydíjtól kezdődően tarthatnak ott, ahol eredetileg lenniük kellett volna.

A csapat a problémák ellenére továbbra is keményen dolgozik, és segítik egymást, amiben csak tudják. Claire Williams helyettes csapatfőnök nagyon hálás az embereinek, és rendkívül büszke rájuk a kitartásuk miatt, akiknek a neve felkerült az FW42 hátsó légterelőjére.

Erről nézhettek meg alább egy képet, rajta a szárnnyal és a sok csapattag nevével, akik egytől egyig azon munkálkodnak, hogy újra legalább a középmezőnyben tudjanak versenyezni.