A neves művész olyat alkotott, ami több mint különleges. Az alapot Sebastian Vettel sisakja jelentette, melyből egy varázslatos mestermű született Ayrton Senna nevével fémjelezve.

Capacete Ayrton Senna em bronze por Neimar Duarte

Fotót készítette: Reprodução

Ayrton Senna nemcsak egy nagy név a Forma-1-ben és a motorsportban. A brazil a tragikus halála előtt is legendává vált, és ki tudja, hogy miket érhetett volna még el, ha nincs az a bizonyos 1994-es baleset Imolában.

A 34 esztendős korában elhunyt világbajnok azonban még ennyi idővel a földi távozása után is nagy hatással van az emberekre, a fiatal generációkra, akik soha nem láthatták őt versenyezni. Az idő múlik, de Senna legendája és emléke erősebb, mint eddig bármikor volt.

Ayrton a pályafutása során a három világbajnoki címe mellett 41 győzelmet, 65 rajtelsőséget és 80 dobogós helyezést szerzett, miközben 19 alkalommal volt az övé a leggyorsabb kör a futamokon. Az élen 2 931 kört és 13 430 kilométert töltött el.

Nem is oly rég Neimar Duarte egy igen különleges dolgot alkotott meg. A művészhez néhány hónappal ezelőtt egy vásárló érdekes kéréssel fordult, aki arra kérte őt, hogy készítsen egy sisakfestést az általa birtokolt fejfedőre, amit korábban Sebastian Vettel használt.

Duarte elmondta, normál esetben nem dolgozik grafikákkal, de ez olyan különleges volt, hogy úgy döntött, elfogadja a kihívást. A végeredmény pedig önmagért beszél…

A festés az 1993-as szezonban használt sisak alapján valósult meg. Ebben az idényben Senna a McLarennel csak a második helyen végzett 73 ponttal. A bajnok Alain Prost lett a Williams-Renault volánja mögött, ami egyúttal az F1-es búcsúját is jelentette.