Ecclestone vissza akarta hozni Montoyát a Forma-1-be

Bernie Ecclestone nagy célja volt, hogy Juan Pablo Montoya újra a Forma-1-ben versenyezzen, de a kolumbiai nagyon nem akart visszatérni, így a beszélgetés sem tartott sokáig.

Juan Pablo Montoya, McLaren

LAT Images

A 44 esztendős Juan Pablo Montoya még mindig aktív, aki egy igen sikeres pályafutást tudhat a neve mellett, de szép lassan csak a fia karrierjére koncentrálhat. A kolumbiai pilóta nemcsak tapasztalt, hanem nagyon gyors is, amit a szimulátorokban szintén jól kamatoztat, mint azt láthattuk a The Race online versenyein.

Montoya azon kevesek közé tartozik, akik Amerikából a Forma-1-be szerződhettek, ráadásul egy top-istálló pilótája lehetett. Abban a pár esztendőben két legendás istállónak versenyzett, akikkel azonban nem tudott bajnokságot nyerni.

Juan Pablo 2001 és 2006 között közel 100 versenyen állt rajthoz az F1-ben. 7 győzelmet, 30 dobogós helyezést, 13 rajtelsőséget és 12 leggyorsabb kört szerzett. Sokak szerint akár bajnok is lehetett volna.

Montoya furcsa körülmények között távozott a 2006-os szezon közepén a McLarentől, akikhez 2004 év végén szerződött Kimi Räikkönen csapattársaként David Coulthard helyére. Ezzel az egyik legerősebb párost tudhatták magukénak a britek.

Juan Pablo Montoya, Williams

Fotó készítője: Rainer W. Schlegelmilch

Hosszú évekkel később Montoya az „Antena 2-nek” adott interjújában elárulta, hogy Bernie Ecclestone, a Forma-1 akkori tulajdonosa szerette volna újra az F1-es rajtrácson tudni, de az üzlet nem jöhetett lére.

Montoya a Forma-1 után a NASCAR Cup Series-be szerződött. „Számomra ezzel vége is volt. A Forma-1-ben semmi jó nem volt számomra. 5 éves szerződést írtam alá a Chip Ganassi-val.” - mondta az egykori F1-es versenyző.

Ecclestone azonban másképpen vélekedett, és látta a potenciált a kolumbiaiban, akinek segíthetett volna ülést találni. „Felhívott.” A beszélgetés azonban rövid volt, mert Montoya egyáltalán nem akart visszatérni.

„Nem akartam visszamenni Európába. Majd azután azt mondta, hogy 'Ah, oké, köszönöm'.”