Dráma az Orosz Nagydíj időmérő edzésén: Rosberg pole, Hamilton KO, Raikkönen blama

Nico Rosberg egészen simán szerezhette meg pályafutása 24. rajtelsőségét az Orosz Nagydíjon, miután Lewis Hamilton motorhiba miatt pályára sem tudott gurulni a Q3-ban és így a 10. hely lett az övé, de lehetséges, hogy utólag kap még egy büntetést. A brit még az időmérő első felvonásán szabálytalankodott, amikor a 2-es kanyarban szélesre vette a pályát, majd nem a megfelelő módon tért vissza. A gyors körét is törölték, de az nem volt hatással a továbbjutására.

A Mercedes már a Q1-ben jelezte, hogy nagyon gyorsak, így ennek megfelelően Hamilton és Rosberg zárt az első két helyen, méghozzá 4 és 5 tizedmásodperces előnnyel Vettel előtt, míg Räikkönen a másik SF16-H-val már 1 másodpercre volt a legjobb időtől.

A legjobb 5-ben végzett még a Williams Valtteri Bottasszal, közvetlen a brazil csapattársa, Felipe Massa előtt. Érdekesség, hogy Fernando Alonso saját erőből ott tudott lenni a 8. helyen a McLarennel, de Jenson Button is bejutott a Q2-be a 13. pozícióban. A kiesőknél nem volt meglepetés: a két Renault, a két Sauber, és a két Manor.

A Q2-ben a Mercedes tovább növelte a tempót és Rosberg egy egészen brutálisan gyors kört rakott össze: 1:35.337. Hamilton sem tudott a közelében lenni a másik Mercedesszel: 1:35.820. Vettel úgy lett a harmadik, hogy a hátránya tetemesnek volt mondható: 1:36.623. Akárcsak a korábbi edzéseken, a folytatásban is a Williams végzett a Ferrarik mögött, majd jött a Force India, de Nicolas Hülkenberg kipottyant, akárcsak a két McLaren és Carlos Sainz Jr. a Toro Rossóval. A két Haas ezúttal sem tudott „csodát” tenni és Romain Grosjean, valamint Esteban Gutierrez csak a 15. és a 16. helyen zárt.

A Q3 rögtön egy drámai jelenettel indult, amikor Hamilton motorhiba miatt feladta a küzdelmet, és így a 10. helyre csúszott vissza, de lehetséges, hogy az FIA még hátrébb sorolja a kvalifikáción történtek miatt…

Rosberg megalázó győzelmet aratott a kvalifikáción, és úgy, hogy hibázott az utolsó szektorban, ahol már nem tudott javítani. Vettel hiába lett második, az 5 helyes büntetésével 7. lesz, míg nagy meglepetésre Bottas legyőzte a másik Ferrarit, és így övé a második rajtkocka. Räikkönen érthetetlen módon 0,5 másodpercet kapott a csapattársától, ami rengeteg.

Massa szintén nem lehet büszke, mert majdnem 1 másodperccel volt lassabb a másik Williamsnél. A Red Bull ezúttal nem tudott villantani.

A GP-LIVE.HU HIVATALOS YOUTUBE CSATORNÁJÁRA EZEN A LINKEN TUDSZ FELIRATKOZNI: F1-ES ADÁSOK, EXTRA TARTALMAK...

Versenytáv: 309.745 km

Körrekord: Sebastian Vettel - 1:40.071 (2015) (Ferrari)

Gumik

2016: Szuper-lágy (Q3), lágy (opciós), közepes (elsődleges)

2015: Lágy, szuper-lágy

2014: Közepes, lágy

Előző cikk Hamilton végzett az élen a harmadik edzésen Szocsiban Rosberg és a két Ferrari előtt
Következő cikk Vettel és a honfitárs újságíró esete: „Átkozott németek!”