Dávid legyőzi Góliátot? Még rövidebb lesz a Toro Rosso orra

A Toro Rosso idei autója egyelőre jobb alkotásnak bizonyul, mint az anyacég gépe, de a Red Bull még közel sem pakolt fel mindent az autóra - ahogy az olaszok sem.

A Toro Rosso jelenleg az ötödik helyen áll a bajnokságban, 1 ponttal előzi meg a Red Bullt, mely hozzávetőleg kétszer akkora büdzséből gazdálkodik. Tegnap Verstappen és Sainz a két Red Bull előtt végzett, de a teljes képhez hozzátartozik, mind a két RB11 első szárnya sérült a futam alatt koccanások miatt, melegedtek a fékek, különösen a forgalomban, ebből fakadóan koptak a gumik is.

Horner szerint a futam "túlélő túra" volt, Ricciardo 30 pontnyi leszorítóerőt bukott, mégsem cserélték le az elemet, mert "egy időre stabilizálódtak a köridők, és attól tartottunk, több időt veszítünk a cserével, mint a pályán", mondta Horner az auto motor und sportnak. Belátták, lehet mégis meg kellett volna húzni a szárnycserét.

A motor terén előrelépés történt. "A szoftverrel ismét a teszteken látott szinten vagyunk. Ezzel a teljes teljesítményt le tudtuk hívni. Melbourne-ben 80 lőerővel kellett letekerni a teljesítményt, hogy egyáltalán körözni tudjunk"- mondta Marko. "A hülye zsetonszabály miatt lehetetlen, hogy egy szezon alatt behozzuk a lemaradást"- jegyezte meg.

//

A Ferrari keresztbe tehet az egyik mercisnek házon belül - fotó:dppi

Vettelen kívül Sainz volt az egyetlen versenyző, aki két kiállással oldotta meg a futamot. Horner elmondta, nekik ez lehetetlen lett volna. A két újonc egy háromszoros futamgyőztes és egy teljes szezont maga mögött tudó versenyző előtt ért célba. A két csapat ugyanolyan motort használ, ergo jelenleg az STR10 a jobb autó. Ezen a rövid orr is fent van már, az RB11-en nincs, mert nem tudta teljesíteni a töréstesztet.

A Toro Rosso technikai főnöke, James Key elmondta, ezzel még nincs vége. "Az orrunk még rövidebb lesz". Az AMUS szerint 4 centivel. A Red Bull esetében egy teljes csomag kénytelen várni az új orr miatt. Marko szerint ha ez végre felkerül, akkor komoly lépést tesznek meg.