Csak egy motorvezérlője volt a Manornak, vagy kímélni akarták az erőforrást?! Esetleg mindkettő

Továbbra sem zökkenőmentes az élete a túlélőművész Manor Marussia F1 Teamnek, de legalább egy autó már rajthoz tudott állni Sepangban. A Force Indiának nagyon nem tetszik a kiscsapat tevékenysége, és lehet, az FIA is csak erőfitogtatásként engedi versenyezni a Manort.

"Nem lep meg"- mondta Bob Fernley, a Force India helyettes csapatfőnöke a kiscsapat ténykedéséről. "Nem hiszem, hogy bármit is mondanom kell. Szerintem a hatalmon lévők megfelelően fogják kezelni ezt"- utalt az FIA-re. "Egyértelmű programjuk volt Ausztráliában, miszerint elmennek oda és egyáltalán nem hajtanak pályára, és tudomásom szerint nem volt elég üzemanyaguk a körözgetéshez. Ez egy világos stratégia."

"Itt pedig az volt az egyértelmű stratégia, hogy csak egyetlen autót futtatnak, és mindezt abból a szempontból kell nézni, hogy mit is próbálsz elérni. Az egész az FIA-n és a kereskedelmi jogok tulajdonosán áll. Nem rajtunk múlik. A Manor teszi, amit tud, mindezt a lehető legjobb módon. Nekik kell dönteniük a taktikájukról"- idézte a Crash.net.

A Manor 2014-es Ferrari-motorokat használ, Melbourne-ben nem volt meg a megfelelő vezérlő az egységekhez. Malajziában mindössze 2 percen keresztül volt egyszerre pályán a két autó, pénteken a második edzésen. Merhi és Stevens összesen 45 kört tettek meg a három edzés alatt. Majd jött a hír, Stevens nem tud részt venni az időmérőn, mert gond van az üzemanyagrendszerrel, végül a futamon sem állt rajthoz. Egyesek szerint szombattól csak egy motorvezérlője volt a csapatnak, írja az auto motor und sport, de az is benne lehet, kímélni akarták a használt motorokat Kína előtt. A V6-os egységek 2000 kilométer felett járnak, "új" erőforrás csak Bahreinben érkezik.

&feature=youtu.be&t=5m30s

Ausztrália után Ecclestone kilátásba helyezte, hogy megvonja a szállításra járó kedvezményeket, de még a csapat kizárása is bekerült opcióként. Az FIA mindkét Manort engedte volna rajthoz állni Sepangban, annak ellenére, hogy Merhi 7,408 másodperccel lassabb volt Hamiltonnál a Q1-ben. Tehát a 107 százalék sem lett meg, 0.460 másodperc kellett volna ehhez.

Az AMUS szerint azért lehet engedékeny az FIA, mert meg akarják mutatni Ecclestone-nak, hogy kinél van az erő. A 107% iránymutatás, a stewardok dönthetnek úgy, hogy delikvens kielégítő köröket futott, engedélyezik az indulást. Arról nem beszélve, hogy 20 autó jobban mutatna a rajtrácson, mint 18.

Előző cikk Alonso szkeptikus a Ferrari erejét illetően, Rosberg pont ellenkezőleg: rémisztő gumikezelés
Következő cikk Toro Rosso: A hülye emberek végre szépen elhallgattak Verstappen teljesítménye láttán