Button: Sok Ferrari-rajongó dühös volt rám Brazíliában

Jenson Button, Peter Sauber, Sebastian Vettel, a Red Bull RB8 és Jack Dennis – az Autosport Awards F1-hez kötődő díjazottjai, akik tegnap vehették át a kitüntetést.  A McLaren versenyzője bízik benne, hogy jövőre többször állhat a dobogó legfelső fokára.

Fotó: McLaren Mercedes

Nem szolgált nagy meglepetéssel az Autosport idei díjátadója, mivel a címvédő bajnok és a szezon végén domináns autó elsősége egyértelmű volt. Az már nem ilyen világos, hogy mi alapján lett Jenson Button az év brit versenyzője, aki olyan neveket utasított maga mögé, mint Lewis Hamilton, az Indy 500 nyertese, Dario Franchitti, és Rob Huff túraautó bajnok.

A 32 éves Button negyedik alkalommal hozhatta el a kitüntetést: 2003, 2009 és 2011 után ismét ő lett a legjobb hazai versenyző.

„Ez egy év volt hullámhegyekkel és hullámvölgyekkel, de a győzelem Brazíliában egy jó lezárás volt. Remélem, hogy 2013 egy jó év lesz a srácoknak, akik nekem dolgoznak”- mondta Button, aki Eddie Jordan-től vette át az elismerést.

„Sok Ferrari-rajongó dühös volt rám, de szép volt az, hogy szerencsét hozhattam Christian-nak”- utalt a Red Bull csapatfőnökére. „Ezt gyakrabban szeretném megismételni a következő évben.”

Peter Sauber a motorsportért tett erőfeszítései miatt kapta meg a John Bolster Award-ot. „Ez nagyon meglepett és nagy megtiszteltetés számomra. Nem egyszerű 20 évig a Forma-1-ben maradni”- mondta Sauber.

Vettel az év nemzetközi versenyzője lett, míg az RB8 év versenyautója címet kapta. A modell a harmadik gép a csapattól, mely bezsebelte a címet: az RB6 és az RB7 is kiérdemelte az első helyet. Az RB8 olyan ellenfeleket tartott maga mögött a szavazáson, mint a Le Mansban győzelmet szerző Audi R18 e-tron Quattro, a Nissan DeltaWing, vagy a Lotus E20.

A díjat Ron Howard, a Rush rendezője adta át Adrian Newey-nak: „Sokáig tartott, mire megtaláltuk a kiegyensúlyozottságot az autóban. A Bahreinben és Monacóban futott jó versenyek ellenére csak Szingapúrban voltunk először folyamatosan gyorsak”- mondta a főmérnök.

Jack Dennis, a Formula Renault NEC 17 éves bajnoka kapta az év utánpótlása címet, a McLaren AUTOSPORT BRDC Award-ot. Ez 100 000 font pénzdíjat, teljes jogú tagságot a brit versenyzők klubjában, és tesztet jelent a McLarennel.

Előző cikk Versenyképes költségvetéssel és látványos háttérrel robbantana a Formula E