Button tévedett: Perez, a monacói előzéskirály?!

Monte Carlóban a szélesebb autókkal nem lehet előzni? Sergio Perez megtette. A mexikói három-négy manővert is végrehajtott. Csak a negyedik manővere ment félre...

Sergio Perez, Force India VJM10 and Romain Grosjean, Haas VF-17 at the start of the race

Fotót készítette: Sutton Images

Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10
Carlos Sainz Jr., Scuderia Toro Rosso STR12, Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10, Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17, Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-17
Force India engineers push Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10
The car of Sergio Perez, Force India VJM10 and mechanics
Sergio Perez, Force India
Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10, Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17

Jenson Button a versenyzői parádén még viccelődött: "Ha ma lesz egy előzés is, akkor fizetek 10 fontot." Ezt szépen benézte... bár valóban igaz, hogy neki tényleg nem jött össze, hiszen Pascal Wehrleint az oldalára borította a Portier-ben. Ennek ellenére 2009 bajnoka akkor is rosszul fogadott, ráadásul négyszeresen is tévedett.

További érdekes tartalomért kövesd Facebook oldalunkat!

Plusz volt még két "félelőzés" és egy félresikerült. Az előzés királya Sergio Perez volt. "Az első körben Sainzzal ütköztem, és az első szárnyam meg is sérült. Emiatt hamar ki kellett állnom, és aztán jött a forgalom."

A mexikói a kiállása után a hetedik helyről a 16.-ra csúszott vissza. Lance Stroll mögé, aki mögött 17 kört szenvedett. "Az elsőszárny-csere hét másodpercünkbe került. Amúgy a 12. helyre, Massa elé jöhettünk volna be." - tette hozzá a csapat sportigazgatója, Otmar Szafnauer.

A 34. körben pedig Perez elkezdte a show-t. Megelőzte Strollt. Nyolc körrel később jött Jolyon Palmer, nem sokkal azelőtt, hogy a brit kiállt volna. A 67. körben, az újraindításnál a mexikói Vandoorne elé vetette be magát a Ste. Dévote-ban.

A Force India az SC fázis alatt talált egy lyukat, és így Perez pozícióvesztés nélkül új ultralágyakkal küzdhetett a verseny végén. Felipe Massánál ugyanez volt a helyzet.

Mi volt a "félelőzés"?

Az újraindítás után Perez túl bátor volt. "Körönként két másodperccel gyorsabb voltam, mint Kvyat előttem, és elé kellett kerülnöm." A 67. kör végén majdnem sikerült is. Force Indiája orra már elől volt, mikor ellenfele befékezett a Ste. Dévote-ban. Ez volt a "félelőzés". A 72. körben a mexikói megint próbálkozott. Ekkor a Rasscasse-ban. Praktikusan a Toro Rosso mellett volt, amikor Kvyattal ütköztek. A mexikói újabb első szárnyat vesztett.

Kvyat be is árulta ellenfelét: "Mindketten pontszerző helyen autóztunk, és nyugodtan beérhettünk volna a célba."

Perez azonban nem hagyta magát: "Sokkal gyorsabb voltam, mint Te. Ki akartam használni a lehetőséget."

A sportfelügyelők Pereznek végül 10 másodperces büntetést adtak, de ez nem nagyon fájt neki, hiszen a 13. helyen maradt. "Szerintem egy normális versenybaleset volt. Monacóban bizonyos kockázatokat vállalnod kell, ha előzni akarsz. Nem voltam agresszívebb Kvyatnál, mint előtte Strollnál, Palmernál vagy Vandoorne-nál. Valószínűleg Daniil nem látott."

És akkor a negyedik előzés: a Force India másik versenyzője, Esteban Ocon a 66. körben Lance Strolltól megszerezte a 15. helyet.

Előző cikk Hamilton: soha ilyen furcsa nem volt még az autó
Következő cikk Haas: nagyon óvatosan kell bánni a költségek csapatok közti elosztásával