Button szerint fogunk látni jobb teljesítményt is Hülkenbergtől

Nico Hülkenberg hátránya csapattársához, Lance Strollhoz képest hat tized volt pénteken, de Jenson Button szerint az időmérőre ez komolyan zsugorodni fog.

Nico Hulkenberg, Racing Point RP20

Mark Sutton / Motorsport Images

Csupán percekkel a Brit Nagydíj első szabadedzése előtt erősítette meg a Racing Point a pletykákat, miszerint Nico Hulkenberg fogja helyettesíteni a pozitív koronavírus-tesztje után elkülönített Sergio Perezt. A német eredetileg az RTL szakértőjeként lett volna a helyszínen, de már csütörtök délután megkeresték, és a helyszínre is érkezett.

Ezután roppant gyorsan történtek az események, Hülkenberg visszatérése első napján nem is mutatott rossz formát, az első szabadedzésen 9. lett, 0,588 mp-el csapattársa, Lance Stroll mögött, és 1,170-nel lemaradva Max Verstappen leggyorsabb idejétől. Délután Stroll volt a leggyorsabb, Hülkenberg a hetedik lett, 0,636 másodperces hátránnyal.

Ahogy a Sky Sports szakértője, Jenson Button azonban rávilágított, mindez a lehető legnehezebb körülmények között sikerült neki: „Nagyon szeles idő volt és a hőmérséklet is borzasztóan magas. Nagy kihívás volt ez a pilótáknak, mert ez a pálya fizikailag nagyon megterhelő. Az autókra és a gumikra is nagy nyomás helyezedett.”

A brit hozzátette: „Érdekes volt látni, hogy a lágy gumik ilyen kevés kört bírnak a versenyszimulációkban, ami izgalmas futamot ígér.” 2009 világbajnoka arra is rámutatott, hogy Stroll szerencsésen, a lehető legjobb pillanatban tudta gyorskörét megfutni:

„Azok a gumik úgy tűnik, eléggé elfogynak egy gyorskör után, ő pedig épp a piros zászló előtt, a lehető legjobb pillanatban tudta az idejét megfutni. Persze, remek munkát végzett, talán élete legjobb körét futotta. Hat tizeddel gyorsabb volt Nicónál, ami figyelemreméltó.”

Lance Stroll, Racing Point RP20

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

Button a következőt jósolja szombatra: „Szerintem számolni kell Strollal a kvalifikáción, ha még egy ilyen erős kört össze tud rakni, akkor a Mercedesre is nyomást helyezhet. Verstappen is ott lehet, amennyiben tud szabadon menni és egy erős kört tud összerakni, mert a második szabadedzésen feltartották.”

A McLaren egykori versenyzője Hülkenbergtől is javulást vár: „Átnézi az adatokat, megnézi, Lance hol volt gyorsabb. A következő alkalommal, amikor kigurul a boxból, már jóval erősebb lesz, ennél sokkal többet akar. A pilóták mindig jobb teljesítményre törekednek és szerintem ő tud is jobbat ennél.

Ez az utóbbi jóslata Buttonnek beigazolódni látszik, legalábbis a harmadik szabadedzésen már csak két tizedre volt a német Strolltól, hogy ez mire lesz elég az időmérőn, azt hamarosan meglátjuk.