Briatore: „Soha nem térek már vissza a Forma-1-be”

Flavio Briatore kijelentette, hogy már soha nem tér vissza a királykategóriába, mert szerinte a sport már megváltozott, és sokkal inkább kacsingat a politika felé.

A 66 esztendős olasz hatalmas név a Forma-1 történelmében, hiszen mindamellett, hogy Michael Schumacherrel, valamint Fernando Alonsóval is bajnok lett, nagyon nagy karakter, akitől nem véletlen tartottak.

Briatore évek óta nem tagja a száguldó cirkusznak, köszönhetően a szingapúri „crashgate” botrány kirobbanásának, ami gyakorlatilag az F1-es pályafutásának a végét jelentette.

Az FIA később visszavonta a végleges eltiltását az olasznak, és noha Flaviónak több lehetősége is volt a visszatérésre, távol maradt az F1-től. Nemrég Bernie Ecclestone is azt mondta, örülne, ha visszatérne a barátja, aki a jobbkeze lehetne a FOM-nál.

Flav most a Chi kérdésére mondta el, hogy már nem fog visszatérni.

„A versenypályák már nem azok a helyek, amik nekem valóak. A búcsúm végleges volt.”

Briatore szerint a MotoGP jelenti az igazi élményt a motorsportban.

„A Forma-1-ben sokkal fejlettebb a technológia, de a versenyzés a MotoGP-ben van. Az F1 unalmas, és egyre távolabb kerül a közönségtől.”

Az olasz azonban nem mondott nemet egy esetleges politikai pályára.

„Ezek egyelőre csak pletykák, de most egyre többet gondolok erre.”

Briatorét az új külsejéről is megkérdezték, de ő erre csak annyit mondott, hogy senkinek nem köteles megindokolni azt, hogy miért és mit csinál magával.