Hamilton háromszoros világbajnok! Győzelemmel ünnepelhet Austinban Rosberg és Vettel előtt! Verstappen 4.

Teljesült Lewis Hamilton élete legnagyobb álma, miszerint beérte Ayrton Sennát a világbajnoki címeket illetően és stílusosan az egyik kedvenc helyén, Amerikában vitte véghez mindezt, ráadásul egy győzelemmel a neve mellett. A szezon egyik legjobb...

A verseny előtt drasztikusan javulni kezdtek a körülmények, melyek lehetővé tették azt, hogy a mezőny köztes gumikra váltson. A rajtot Lewis Hamilton ezúttal is jobban kapta el, mint a csapattársa, és noha azt ígérte, nem fog kockáztatni, belement egy kerék a kerék elleni csatába, amit magabiztosan meg is nyert, miközben Nico Rosberg ennek köszönhetően több pozíciót is vesztett.

Ezzel szemben Kimi Räikkönen szárnyalt a Ferrarival és az első körben már a 10. helyen autózott, noha a 18. kockáról indult. Carlos Sainz Jr. hasonló manőversorozatot mutatott be az első körökben, és igen hamar a pontszerzők között találhatta magát a Toro Rossóval.

F1 - RUSSIAN GRAND PRIX 2015

A start egyik nagy vesztese Felipe Massa volt, aki saját magától pördült meg, majd ezzel Fernando Alonsót is magával rántotta. A McLaren-Honda spanyol pilótája emiatt defektet kapott. A Williams finn versenyzője sem járt jól, aki pár kör után kiállni kényszerült egy technikai gond miatt. A hátsó felfüggesztése sérült meg, csakúgy, mint délelőtt. Előtte a csapat átváltott slick abroncsra, de az nagyon nem jött be nekik, és körönként 30 másodpercet vesztettek. Romain Grosjean szintén az első kiesők között volt. A Lotus pilótája hátsó fékproblémák miatt búcsúzott idő előtt a futamtól. Massa sem bírta sokáig és a 24. körben feladta.

A virtuális biztonsági autós fázist követően szinte rögtön előzni tudott Rosberg. Először Daniel Ricciardo, majd Daniil Kvyat mellett ment el, letudván a két Red Bullt. A 13. körben Kvyat hibázott, de visszajött a pályára, amivel kissé megzavarta Rosberget. Ezt az ausztrál kihasználta, és elment a német mellett.

A 15. körben Ricciardo újabb parádés előzést mutatott be, amivel átvette a vezetést Hamilton előtt. Ezzel nem ért vége a parádé, sőt! A 17. körben Räikkönen ment el a Toro Rosso holland újonca mellett. Max Verstappen nagyon keményen védekezett, amiért többször is panaszkodott a "Jégember", aki végül meg tudta őt előzni. Ekkor már ott volt a buliban Sebastian Vettel is a másik Ferrarival, valamint a Toro Rosso spanyolja.

A 20. körben egy kisebb drámának lehettünk szemtanúik, amikor Räikkönen eldobta a Ferrarit és a falnak csapta azt. A csodával határosan módon ki tudott jönni a gumifalból és egy első szárnycsere után folytatta is az útját. 2007 bajnoka azonban a 27. körben feladta a futamot, mivel a jobb első fék az ütközéskor megsérült. Ez az idei negyedik kiesése volt a finnek.

A 19. körben Hamilton behajtott a bokszba, és slick gumikra váltott, hiszen már szenvedett és Rosberg is elment mellette. A 22. körben a Mercedes német és brit versenyzője szinte egyszerre előzte meg a Red Bullokat. Nico a vezetést vette át Daniel előtt, míg Lewis a harmadik helyre ugrott fel. Az orosz pilóta a 24. körben újabb pozíciót vesztett, amikor Vettel előzte meg őt és vette át a negyedik helyet.

Marcus Ericsson a 27. körben nagyon rossz helyen állt meg, és emiatt a biztonsági autónak be kellett hajtania a pályára. Rosberg ezzel elvesztette a több mint 10 másodperces előnyét Hamiltonnal szemben. Hisszük, vagy sem, a biztonsági autó csak a 32. kör végén hajtott vissza a bokszba, mivel a pályamunkások nagyon lassan végezték a dolgukat. Vettel az újraindítást követően rögtön javított egy helyet és elment Kvyat mellett, majd Ricciardót is felzabálta, azonban pár másodperccel később a német hibázása miatt visszavette a pozícióját. A négyszeres bajnok a következő szektorban ismét jobb volt, és előzött. Ezt követően elnyúlt tőlük. Mindeközben Verstappen megérkezett Ricciardo mögé és a 35. körben meg is előzte őt. Ekkor a negyedik helyen állt.

A 36. körben egy újabb balesetet láthattunk, amikor is Nicolas Hülkenberg ismét túl magabiztos volt a Force Indiával. A német Ricciardónak ment neki. Nico szinte azonnal kiesett. Mivel az autóval rossz helyen állt meg, virtuális biztonsági autós fázis volt érvényben.

A 43. körben jött az újabb baleset és az újabb biztonsági autó! Kvyat csúnyán nekivágta a falnak és szétütötte a Red Bull orrát. Az orosz nem sérült meg és azonnal bocsánatot kért. Ráment a műfűre és már csak utas volt.

Ez nagyon sokat segített Hamiltonnak a gumitaktikában, és a cserét követően ott volt a csapattársa mögött, közvetlen a használt gumikkal versenyző Verstappen, és a friss lágyon körözgető Vettel előtt, aki mögött pedig Alonso volt a McLaren-Hondával!

Közvetlen az 50. kör előtt Rosberg szélesre vette, és a hibájának köszönhetően Hamilton megelőzte a németet, és átvette a vezetést. A brit már nem engedte ki a győzelmet a kezei közül, amivel háromszoros világbajnok lett, három futammal a szezon vége előtt.