Bővített képgaléria a Honda F1-es legendájáról Japánból

Íme egy bővített képgaléria a Honda legendás F1-es versenygépéről, amit nemrég Max Verstappen és Takuma Sato vezethetett, közvetlen a Japán Nagydíj csütörtöki médianapja előtt a helyszínen.

Max Verstappen, Honda RA272

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

Korábban már beszámolhattunk képek és videók formájában a nagy eseményről, melynek ideje alatt Max Verstappen, a Red Bull holland sztárja, és Takuma Sato a Honda támogatott versenyzője, aki már Indy500-at is nyert, pályára gurultak a gyártó legendás versenygépével, ami a kezdeteket jelentette számukra a motorsportban.

Alább új képeket nézhettek meg a nagy eseményről, és természetesen a Honda autójáról. A történelmi RA272-es volt az első gép, amellyel a Honda az 1964-es bemutatkozása utáni évben először be is fejezte a bajnokságot.

Az autóval Richie Ginter szerezte az első pontokat Spában, és az év második felében fel is tette a koronát a saját és a Honda az évi teljesítményére: Mexikóban a japán márka első F1-es sikerét aratta, kihasználva a kor legnagyobbjainak, Jim Clark, Graham Hill és Jackie Stewart hibáját.