Bottasnak különleges élményben volt része

Nem akármilyen élményben volt része Valtteri Bottasnak és Jean-Eric Vergne-nek a múlt hét folyamán. A Mercedes finn versenyzője és a Forma E kétszeres bajnoka egy 557 lőerős speciális elektromos autót próbálhatott ki.

Valtteri Bottas, Mercedes-AMG F1

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

A dél-franciaországi Chateau de Lastours-ban a múlt hét során egy hat napos rendezvény került megrendezésre. A Ralikrossz-világbajnokság regnáló bajnoka, Timmy Hansen szerint a helyszín a motorkrosszban használt pályákhoz hasonlít.

A programban részt vevő versenyzők az ODDESSEY 21 E-SUV modellt próbálhatták ki, amit a Forma E karosszériatervezője, a Spark Racing Technology tervezett. A cég látja majd el autókkal a hónap végén útjára induló XE versenysorozat nyolc csapatát.

Az autót kipróbáló versenyzők névsora Vergne és a kilencszeres F1-es futamgyőztes Valtteri Bottas nevével kezdődött. Jelenlétüket titok övezve addig, amíg a finn képeket nem posztolt arról a közösségi médián.

Vergen, aki a Veloce Racing XE csapatának társalapítója így nyilatkozott: „Lenyűgözött az autó ereje, nagyon meggyőző.”

„Teljesen már világ, mint amit eddig megszoktam. Sosem vezettem még oldalirányba, itt viszont folyamatosan csúsztatnod kell az autót. Nagyon élveztem.”

„Az első körök alatt csak nem újra kellett tanulnom a vezetést. Sokkal másabb, mint együléses autót vezetni.”

Valtteri Bottas, Jean-Eric Vergne, ODYSSEY 21 E-SUV

Fotó készítője: Uncredited

„Eleinte kellemetlenül éreztem magam, de aztán elemeztem kaptam néhány tanácsot. Utána egyből jobban ment, ami jó érzés volt.

Az egykori F1-es versenyző a jövőben is szívesen vezetné az autót, akár versenyen is: „Ez a sorozat számos örömöt tartogat majd számunkra. Alig várom, hogy ismét vezessem az autót, és tovább fejlődhessek.”

„Még nem döntöttem arról, részt fogok-e venni a sorozatban. Azt szeretném, hogy a Veloce Racing győztes csapat legyen, ezért a lehető legjobb versenyzőket választjuk majd a feladatra.”

„Tudom, hogy komolyan gondoljuk a csapat felépítését. Már alig várjuk, hogy elkezdődjön a szezon.”

Az XE nyilvánosságra hozta, hogy Valtteri Bottas volt azon híres versenyzők egyike, akik részt vettek a privát teszten, és ezért nevüket eredetileg homály fedte. Bottas tavaly egy Paul Ricardban megrendezett versenyen egy Citroen DS3 raliautó volánja mögött aratott győzelmet.

Az Autosport értesülései szerint a teszten a WRC és terepautózás világából ismert versenyzők vettek részt.

A Chateau de Lastours-ban megrendezett teszt már a második gyakorlás volt. Eddig Hansen az egyetlen versenyző, aki kétszer is tesztelhette az autót.

A 19 éves Billy Monger, aki egy 2 évvel ezelőtti súlyos balesetben mindkét lábát elveszítette, speciálisan kialakított autót próbálhatott ki: „Miután év elején látogatást tettem a gyárban, a Sparknál dolgozó srácok egy pedált alakítottak ki a kormány mellett.

A sorozat egyedüli gumiszállítója, a Continental, és az akkumulátorokat gyártó Williams Advanced Engineering szintén jelen voltak a teszten.

A versenyszimulációkra várhatóan decemberben kerül majd a sor, maga a sorozat pedig 2021-ben indul útjára. A Január 23-24-én megrendezésre kerülő első verseny helyszíne Szenegál lett volna, a koronavírus miatt azonban elhalasztották az eseményt.