Bottas sokat tanult az új protokollokról a Mercedes keddi tesztjén

Valtteri Bottas, a Mercedes versenyzője a német istálló 2018-as autójával tesztelt a silverstone-i pályán, és elmondása szerint nagyon hasznos volt a nap, és sokat tanultak a Forma-1 zárt eseményeinek protokolljairól.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1

Fotót készítette: Daimler AG

Annak érdekében, hogy felkészüljenek a Forma-1 2020-as szezonjának július 5-i rajtjára, a Mercedes kétnapos privát teszten vesz részt Silverstone-ban ezen a héten. A teszt során a pilótáik a Mercedes W09-et, vagyis a csapat 2018-as autóját vezetik, hiszen a Forma-1 tesztkorlátozásai miatt ennél újabb kocsikkal nem tesztelhetnek.

A Mercedes pedig a teljes versenycsapatával gyakorolta a sportban érvényes új protokollokat, hogy ne okozzon nehézséget nekik a dolog, amikor a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után visszatér a sport – ekkor már minden dolgozónak szájmaszkot kell viselnie, és amennyire csak lehetséges, tartaniuk kell egymástól a távolságot.

Valtteri Bottas kapta meg a keddi tesztnapot a Mercedes W09 volánja mögött, míg a csapattársa, Lewis Hamilton szerdán ülhet be a két évvel ezelőtti Mercedesbe.

A német istálló finn pilótája a tesztet követően így nyilatkozott:

„Azt gondolom, hogy a mai nap nagyon hasznos volt a csapat szempontjából. Nyilvánvalóan mindenki sokáig távol volt a versenyzéstől és a garázstól, sok új szabály van, és óvatosnak kell lennünk az egészségünk érdekében. Ez egy jó lehetőség volt ennek a gyakorlására.”

„Szerintem sokat tanultunk a nap során, többek között arról, hogyan dolgozzunk hatékonyabban és hogyan biztosítsuk mindenkinek a biztonságát akkor, amikor majd újra versenyezhetünk. Imádtam, hogy újra bent ülhettem az autóban, és most már alig várom, hogy Ausztriában legyünk, és újra versenyezhessünk.”

A Mercedes nagyon sok procedúrát kipróbált, hogy megfeleljenek az új szabályoknak az ausztriai szezonnyitón, többek között egy rajtot is teszteltek, hiszen a rajtrács-procedúra is jelentősen el fog térni a jelenleg ismerttől: a zártkapus versenyeken csak a legfontosabb személyek lehetnek ott az autó körül.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W09

Fotó készítője: Daimler AG

A Mercedes nemrégiben minden csapattagján koronavírus-tesztet hajtott végre, és megerősítették, hogy minden Silverstone-ba kilátogató csapattagjuknak negatív lett a tesztje.

A pályán minden csapattag szájmaszkot viselt, míg a Bottasszal szorosan együtt dolgozó mérnökök nagyobb, teljes arcot fedő maszkokat viseltek. A Mercedes tesztje az első, Forma-1-es csapat által szervezett teszt volt a februári barcelonai tesztek óta.

A közeljövőben a Ferrari is tesztelni fog egy korábbi autójával, míg a McLaren már megerősítette, hogy ők nem tudnak régebbi specifikációjú autóval tesztelni a szezon kezdete előtt.

Charles Leclerc ugyan ezúttal nem nyert virtuális versenyt, remek tapasztalatokkal gazdagodott, és volt egy nagyon látványos borulása is, ami után rögtön padló gázon ment tovább a World RX Esports versenyén.

Előző cikk Renault: El kell gondolkoznunk, mit jelent az elektrifikáció az F1 szempontjából
Következő cikk A Ferrari álomcsapata: csak Leclerc a képen