13 nov.
Canceled

Hamilton simán a pole-ban Belgiumban, Verstappen a 3., a Q2-ig jutott a két Ferrari!

A Belga Nagydíj időmérőjén a Mercedes pilótája, Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, míg a német istálló ismét kibérelte az első sort. A két Ferrari a Q2-ig jutott, míg a top-3-ba még Max Verstappen fért be a Red Bullal.

A Forma-1 idei szezonjának hetedik fordulójához érkeztünk ezen a hétvégén, a helyszín pedig a sport egyik legikonikusabb pályája, a belgiumi Spa-Francorchamps. A szabadedzések meglehetősen érdekesen alakultak: a Renault az FP2-t és az FP3-at is a második helyen fejezte be, míg a Ferrari rég nem látott mélységekben volt: Leclerc 17., Vettel 20. lett a harmadik szabadedzésen.

Az időmérőn aztán a két Haas kezdte meg a körözést, majd egyre többen mentek ki a pályára. Miután mindenki teljesítette az első körét, a Hamilton, Bottas, Ricciardo trió volt legelöl, míg a kieső helyeken Latifi, Räikkönen, Vettel, Grosjean és Magnussen tanyázott.

A mezőny pedig rendkívül szoros volt: a harmadik Ricciardo és a tizenegyedik Norris között mindössze 205 ezredmásodperc volt a különbség, míg a Mercedesek előnye szűk egy másodperc volt a többiekhez képest.

Az utolsó körök megfutása előtt nagy volt a forgalom a spái pályán, előzgették egymást a versenyzők, hogy minél jobb helyzetben legyenek az utolsó körük megfutásakor. Végül Leclerc vezette fel a mezőnyt, és természetesen mindenki a lágy keveréken volt kint.

Izgalmas utolsó percek jöttek a Q1-ben, végül mindkét Ferrari bejutott a Q2-be – Vettel a 13., Leclerc a 15. helyen. Kiesett viszont Räikkönen, Grosjean, Giovinazzi, Latifi és az utolsó körén hibázó Magnussen.

Helyezés # Versenyző Autó Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 44 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 1'42.323     246.419
2 77 Finland Valtteri Bottas Mercedes 1'42.534 0.211 0.211 245.912
3 33 Netherlands Max Verstappen Red Bull 1'43.197 0.874 0.663 244.332

A Q2-ben sem kellett sokat várni arra, hogy a pilóták teljesítsék az első mért körüket. George Russell volt az egyetlen, aki a Q2 első felében nem futott gyors kört, az élen pedig nem meglepő módon a két Mercedes volt, majd Verstappen következett.

Kieső helyen állt ekkor Stroll, Perez, Vettel, Leclerc és Russell - a Racing Pointok 3, Vettel 7 tizedre volt a top-10-től, míg Leclerc 1 másodperccel futott lassabb időt a 10. Daniil Kvjatnál.

Q2 végén is nagy csatát láthattunk a továbbjutó helyekért. Végül Hamilton, Bottas és Verstappen közepes gumin jutott tovább, míg a Kvjat, Gasly, Leclerc, Vettel, Russell ötösnek kellett búcsúznia az időmérő második szakaszában.

Norris szívéről eközben nagy kő eshetett le, hiszen mindössze 8 ezredmásodperccel ment jobb időt Kvjatnál, így végül a két Mercedes, a két Red Bull, a két Renault, a két Racing Point és a két McLaren csatázhatott egymással a top-10 pozícióiért.

1 44 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 1'42.014     247.166
2 77 Finland Valtteri Bottas Mercedes 1'42.126 0.112 0.112 246.895
3 23 Thailand Alexander Albon Red Bull 1'42.193 0.179 0.067 246.733
Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11 EQ Performance

Fotó készítője: Steve Etherington / Motorsport Images

A Q3 első köreit követően Hamilton hatalmas, 5 tizedmásodperc feletti előnnyel állt az élen, majd a csapattársa, Bottas következett. A Renault továbbra is folytatta jó formáját, és Ricciardo a 3. helyen állt ekkor, majd Verstappen, Albon, Sainz, Ocon, Perez, Stroll és Norris következett.

A két Racing Point már nem is jött ki a Q3 végén, a többiek viszont próbáltak javítani az idejükön. Hamilton végül hatalmas, több mint fél másodperces előnnyel szerezte meg a pole-t, Verstappen pedig végül 15 ezredmásodperccel maradt el Bottastól.

A negyedik Ricciardo lett, majd Albon, Ocon, Sainz, Perez, Stroll és Norris következett. Az első sorból tehát a két Mercedes várhatja majd a lámpák kialvását, mögülük pedig Verstappen és Ricciardo rajtolhat.