BRÉKING

Barrichello: Schumacher jobb volt, mint én, de egy címet nyerhettem volna…

Rubens Barrichello elismerte, Michael Schumacher jobb versenyző volt a pályafutása alatt, de szerinte, ha a Ferrari nyitottabb, akkor ő is nyerhetett volna bajnokságot a Forma-1-ben.

A 41 esztendős brazil pilóta 1993 és 2011 között volt tagja a Forma-1 mezőnyének. Barrichello a pályafutása alatt összesen 322 rajtnál állt ott a kategóriában, miközben 11 győzelem, 68 dobogós helyezés, 14 rajtelsőség és 17 leggyorsabb kör fűződik a nevéhez.

A jelenleg a brazil Globo televízió kommentátoraként dolgozó versenyző őszintén beszélt pályafutása néhány jelentős időszakáról.

Az a bizonyos 1994-es versenyhétvége Imolában, amikor Ratzenberger és Senna mellett kis híján Barrichello is életét vesztette.

„Az imolai baleset egy mérföldkő volt. Ez volt a legkeményebb balesetem a pályafutásom során, miközben elvesztettem az egyik barátomat, Ayrtont és a versenytársamat, Ratzenbergert. A balesetemet követően természetesen a lehető leghamarabb vissza akartam térni. Az első edzésen attól tartottam, hogy félni fogok. Az autóban ülve azonban tudtam, nem szabad, hogy az autó irányítson, majd futottam egy legjobb időt. Nyomást éreztem magamon, ami Ayrton halálának is köszönhető volt. Ő egy nagyszerű versenyző volt és tudtam, hogy a halálával néhány honfitársam elvesztette a szenvedélyét a versenyzés iránt. Szóval a nyomás nagy volt. A média is hibás volt ebben, mert létrehozott egy karaktert, akinek mindenáron nyernie kellett.”

A Ferrari és Schumacher

„Egy biztos, Schumacher jobb volt, mint én. Én egyszerűen csak szebb napokat akartam magamnak a Ferrarinál. Ha a Ferrari egy kicsivel nyitottabb lett volna, akkor bajnokságot nyerhettem volna. Nem mondom azt, hogy az összes címet megnyerhettem volna, de legalább az egyiket behúzhattam volna. Nagyon sokat dolgoztam a Ferrarinak, és pontosan tudtam, hogy miként kell beállítani az autót, módosítani azon, és képes voltam kezelni a gumikat.”

A 2002-es osztrák futam és a bizonyos csapatutasítás.

„Nagyon rosszul éreztem akkor magamat. Nem hittem, hogy bárki is megcsinálhatja majd ezt velem. Vannak helyzetek, melynek nem szabadna megtörténniük. Ez egy szörnyű pillanat volt számomra.

Brawn és a Williams

Brawn volt a legjobb autó, amit valaha is vezethettem, mellyel egy remek bajnokságot futottam. Nagyszerű emlékeim vannak arról a fehér autóról. A Williamsnél nem működött minden úgy, ahogy azt szerettük volna, de legalább segíthettem egy fiatal srácnak (Maldonado), aki akkor mutatkozhatott be.

Győzelmek és vereségek

„A Forma-1 segített abban, hogy jobb emberré váljak, és boldogabb legyek. A legnagyobb nehézséget azonban mindig is a győzelem jelentette számomra. Egy győzelmet nagyon könnyű megünnepelni. Elérni azonban már nehéz. Ha pedig lecsúszol róla, akkor az rossz tud lenni. Ilyenkor mindig rosszul mentek a dolgaim. A célom az volt, hogy nyerjek, ami sikerült is pár alkalommal.”

Előző cikk Vettel első futama nem volt elég meggyőző: még utána is sokan kételkedtek benne
Következő cikk Pirelli: öt helyett három évre szól a szerződés és még idén tesztelhetnek 2013-as autóval