A szerdai tesztnapot F2-es versenyzővel a volán mögött nyerte meg a Mercedes

A szerdai barcelonai tesztnapot is a Mercedes húzta be, amellyel ezúttal a Formula 2-ben versenyző Nikita Mazepin tesztelt. A 20 éves orosz versenyző mindössze 264 ezredmásodperccel maradt el Valtteri Bottas tegnapi idejétől. Mazepin mögött Alexander Albon és a Ferrari tesztpilótája, Antonio Fuoco végzett.

Nikita Mazepin, private tester, Mercedes AMG F1

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

A Mercedes volánja mögé a második, egyben utolsó barcelonai szezonközi tesztnapon Nikita Mazepin, a Formula 2-ben versenyző 20 éves orosz ülhetett be. Mazepin korábban privát teszteken vett részt egy 2017-es Mercedesszel, a 2019-es modellt pedig most tesztelhette először. Az orosz körülbelül 25 perccel a teszt leintése előtt ment be az 1:16-os idő alá, ekkor 1:15.775-öt tudott futni a C5-ös Pirellin. Ezzel 264 ezredmásodperccel maradt el Bottas tegnapi idejétől.

A második leggyorsabb Alexander Albon volt, aki a Ferrari tesztpilótájával, Antonio Fuocóval „csatázott” ezért a pozícióért a C5-ös keveréken, Albon végül 2 tizededdel volt gyorsabb, mint az olasz, Mazepin idejétől pedig 1,3 másodperccel maradt el. Albon napja a saját maga okozta piros zászlóval ért véget, ugyanis a Toro Rosso 9 perccel a teszt leintése előtt a 10-es kanyar közelében megállt.

A negyedik helyen a Pirellinek jelöletlen fejlesztési gumikkal tesztelő Charles Leclerc végzett, tőle 44 ezredes lemaradásban Kimi Raikkönen következett. A Renault tesztpilótája, Jack Aitken úgy lett hatodik a C5-ös gumin, hogy 1,8 másodperccel maradt el a leggyorsabb körtől.

A délelőtt legjobb idejét megfutó Kevin Magnussen délután már nem javított az idején, így a Haas versenyzője a C3-as gumikkal a hetedik lett. A Racing Point szimulátorversenyzője, Nick Yelloly 8. lett, 361 ezredmásodpercet adott a Williams tesztpilótájának, Nicholas Latifinek, aki a kilencedik pozíciót szerezte meg.

Dan Ticktum zárta a legjobb 10-et a Red Bullal a C3-as gumikon, őt 1 másodperces lemaradásban a délelőtt pályán lévő Oliver Turvey követte a McLarennel, aki délután a F2-es versenyzőnek, Sergio Sette Camarának adta át az autót.

Sette Camara csak 19 kört tudott megtenni, amivel a 13. leggyorsabb kör lett az övé, Mazepin idejénél szűk 5,8 másodpercnél volt lassabb a versenyző, aki alatt technikai probléma miatt megállt az autó, emiatt a piros zászló is előkerült. Lance Stroll a Pirellinek tesztelve 12. lett.