Fantasztikus csatát és Hamilton-győzelmet hozott a Bahreini Nagydíj!

Rendkívül izgalmasra sikerült a szezon első Forma-1-es versenye, ugyanis Lewis Hamilton és Max Verstappen kiváló csatáját hozta a Bahreini Nagydíj, amelyben végül Lewis Hamilton kerekedett felül, tehát a Mercedes győzelmével indult az év.

Pole man Max Verstappen, Red Bull Racing, and Lewis Hamilton, Mercedes, after Qualifying

Steve Etherington / Motorsport Images

A Bahreini Nagydíjjal vette hivatalosan is kezdetét a Forma-1 2021-es szezonja. Az első rajtkockát Max Verstappen foglalta el, majd Hamilton, Bottas, Leclerc, Gasly és Ricciardo következett. Vettel időmérője nem sikerült jól, a 18. lett, ráadásul egy 5 helyes rajtbüntetést is kapott, amiért túl gyorsan haladt a sárga zászló alatt.

Perez Red Bull-os bemutatkozása sem alakult problémamentesen: a felvezető körön félre kellett állnia, végül a bokszutcából rajtolhatott el a mexikói versenyző. A rajtnál Verstappen maradt az élen Hamilton előtt, Leclerc lerajtolta Bottast, a két McLaren nagy csatájából pedig Norris jött ki győztesen.

A mezőny hátsó szekciójában Mazepin csúszott ki, emiatt beküldték a safety cart, az újraindítás után nem sokkal pedig Bottas visszaelőzte Leclerc-t, így ismét a harmadik helyen haladt a finn. Norris Gaslyval harcolt, amelynek következtében a franciának megsérült az első szárnya és be kellett jönnie a bokszba.

Norris Leclerc-t is megelőzte, Ricciardo viszont nem tudott elbánni a monacóival. Nem sokkal később többen is bejöttek, a közepes keveréken rajoltó top-3-ból pedig Hamilton "ugrott" elsőnek, Verstappen és Bottas viszont kint maradt. A 15. körben az állás Verstappen, Bottas, Hamilton, Sainz, Perez, Cunoda, Vettel, Norris, Leclerc, Ricciardo volt a pontszerző helyeken.

A 17. körben Bottas is kijött, a negyedik helyre jött vissza, közte és Hamilton között pedig Perez állt, aki a safety car előtt kiállt a bokszba. Verstappen a 18. körben jött ki új gumikért, ekkor 7 másodperccel állt Hamilton mögött, majd Bottas és Perez következett, ugyanis a finn megelőzte a Red Bull friss igazolását.

A 21. körben egy remek Vettel, Alonso, Sainz csatát láthattunk, amelyben Vettel remekül használta ki, hogy Alonso nem figyelt rá, miközben Sainzcal csatázott, így megelőzte az Alpine versenyzőjét. Egy kicsit később viszont Alonso visszaelőzte a németet.

A mezőnyből Vettel teljesítette utolsóként az első bokszkiállását, ezt követően az állás Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Leclerc, Ricciardo, Stroll, Perez, Sainz, Räikkönen volt, Verstappen 3,5 másodpercre volt Hamiltontól, és a közepesen üldözte a kemény keveréken köröző hétszeres világbajnokot.

Hamilton már a 29. körben kijött az élről, hogy friss keményre váltsa a használt kemény keveréket, ezzel ismét Verstappen állt az élre, a brit pedig a harmadik helyre jött vissza. A 31. körben Bottas is kijött, de nagyon lassú volt a kiállása, így Norris és Leclerc is elé került, de csak átmenetileg.

Alonso kocsijában megadta magát a fékrendszer, így a kétszeres világbajnok volt a verseny második kiesője, az élen pedig Verstappen továbbra is a közepes gumikon körözött, szűk 18 másodperces előnnyel, Perez pedig már a negyedik helyen haladt.

37. körben Russell és Räikkönen vívott kemény csatát egymással, végül a finn megelőzte a Williams versenyzőjét, ezzel feljött a 10. helyre, majd Cunoda és Vettel is megelőzte a fiatal brit pilótát, aki a 13. helyen haladt az előzések következtében, majd ki is jött a bokszba új gumikért.

20 körrel a futam vége előtt Verstappen, Hamilton, Bottas, Perez, Sainz, Norris, Leclerc, Ricciardo, Stroll, Räikkönen volt a top-10 sorrendje, Hamiltont pedig figyelmeztették, hogy tartsa be a pályahatárokat. Sainz a kiállása után a 9. helyre jött vissza, Cunoda pedig megelőzte Räikkönent.

Perez a 39. körben jött ki az utolsó tervezett kiállására, a hetedik helyre, közvetlenül Stroll elé jött vissza, a tavalyi csapattársak nagyot harcoltak egymással, a kanadai került átmenetileg előrébb, majd Perez visszavette a pozíciót, majd a 40. körben Verstappen állt ki, aki 8,7 másodperccel Hamilton mögé jött vissza, de frissebb gumikon hajthatott.

A holland két kör alatt több mint 2 másodpercet hozott, egyértelmű volt, hogy nem mondott le a győzelemről. A 45. körben Ocon próbálta meg megelőzni Vettelt, viszont a német elmérte a féktávot és belement.

Perez Ricciardo megelőzésével már a hatodik volt, Sainz pedig Stroll mellett ment el, így 10 körrel a futam vége előtt Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Leclerc, Perez, Ricciardo, Sainz, Stroll, Cunoda volt a pontszerzők sorrendje, Verstappent 3 másodperc választotta el Hamiltontól.

Verstappen 7 körrel a leintés előtt fért be 2 másodpercen belülre Hamiltonhoz képest. Az 51. körben Hamilton elrontotta a dupla balost, így Verstappen már a DRS segítségével támadhatta Hamiltont. És bár néhány körrel a futam vége előtt Verstappen megelőzte Hamiltont, közben elhagyta a pályát, így visszaadta neki a pozíciót.

A futam végén már nem tudott előzési pozícióba kerülni Verstappen, így Hamilton győzött Verstappen előtt, majd Bottas, Norris, Perez, Leclerc, Ricciardo, Sainz, Cunoda, Stroll következett, a leggyorsabb kört pedig Bottas futotta meg.