Leclerc-siker a harmadik szabadedzésen, 1,4 másodpercre a Mercedes Azerbajdzsánban!

A harmadik szabadedzésen is Charles Leclerc futotta meg a leggyorsabb kört, a fiatal monacóit Sebastian Vettel és Max Verstappen követte, Valtteri Bottas volt a gyorsabb Mercedes, de ő is 1,4 másodpercet kapott.

Charles Leclerc, Ferrari SF90

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Jó időjárási körülmények között kezdődött meg az azerbajdzsáni harmadik szabadedzés, majd az első percekben a versenyzők jó része kiment installációs körre, majd visszament a bokszba. Az első mért kör Gasly nevéhez fűződött, majd a „nagyok” vették át a vezetést. Leclerc és Hamilton váltogatta egymást az élen, majd a monacói a féltávnál is elöl maradt.

Autótörést nem láthattunk, viszont rengeteg versenyzőnek gyűlt meg a baja a célegyenes utáni kanyarral, amelyben Stroll tegnap összetörte az autóját. Bottas, Grosjean és Raikkönen is elfékezte magát ott, a teljesség igénye nélkül.

20 perccel az edzés vége előtt a Toro Rosso jó körei voltak szembeötlőek, hiszen a Red Bull „B” csapatának versenyzői a negyedik és a hatodik helyen álltak, körülbelül 1 másodperccel lemaradva a Ferrari köreitől.

Már csak negyedóra volt hátra, amikor a Mercedes versenyzői újra a pályára gurultak, és a harmadik és a negyedik helyet szerezték meg, ezúttal viszont közelebb lopóztak a Ferrarihoz: Hamiltont 538 ezred, Bottast 595 ezred választotta el Leclerc-től.

Az utolsó 10 percre élénkült fel igazán az élet, sokan voltak a pályán, szinte mindenki folyamatosan javított. Verstappen lépett fel a második helyre, a középmezőnyben pedig a Racing Pointok voltak kifejezetten jó pozíciókban, de folyamatosan váltakozott a sorrend.

Leclerc rakott oda egy rendkívül erős kört, 1:41.604-et futott a monacói, amivel több mint egy másodperces előnyre tett szert. Miközben Leclerc gyors körön volt, Hamilton és Vettel is elmért egy-egy féktávot, de nem lett bajuk belőle. Vettel később megmutatta magát, 198 ezredre jött fel Leclerc mögé, ezzel ismét a Ferrari állt az első két helyen.

Az edzés végén Hamilton állt meg nagyon közel a falhoz egy elmért féktáv után, az eredmény viszont számottevően nem változott, a Ferrari előnye egyelőre nagy, Leclerc 1,2 másodpercet vert Verstappenre, a gyorsabb Mercedesre pedig 1,4-et.

A legjobb a legjobbak mögött Daniil Kvjat lett, mögötte Magnussen, Albon, Perez és Raikkönen alkotta az első 10-et. Meglepetésre nem a két Williams lett az utolsó, a bokszból rajtoló Gasly "nyerte el" ezt a pozíciót, de ő vélhetően a büntetése miatt nem is futott időmérős kört.