Az F1 gyászszünettel fog tisztelegni Lauda emléke előtt

2019. máj. 24. 16:33

A Monacói Nagydíj előtt 1 perc néma csönddel emlékeznek meg a héten elhunyt legendáról, Niki Laudáról a versenyzők, a csapatok és az osztrák pályafutásában különleges szerepet játszó személyek.

Kedd hajnalban érkezett a tragikus hír, miszerint Niki Lauda családja körében távozott az élők sorából. Az osztrák legenda 70 évet élt, a Forma-1-ben versenyzőként három világbajnoki címet nyert, majd a Mercedes menetelésének is aktív részese volt.

Az F1 és a motorsport világát sokkolta a halálhír, az F1 pedig az osztrák legenda előtt tisztelegve vasárnap 14:53-kor egy perc néma csönddel emlékezik meg Laudára, aki a sport egyik legismertebb és legelismertebb alakja volt.

A megemlékezésben természetesen részt vesz mind a 10 csapat, mind a 20 versenyző, illetve azok, akik különleges szerepet játszottak Lauda pályafutásában, például a kortársai közül is jelen lesznek, és mindannyian egy piros sapkát fognak tartani, amely a legenda állandó „kísérője” volt.

Érdekel, hogy nézne ki az idei Ferrari 70-es évekbeli festéssel?

Egy monacói Monacóban a Ferrarival: Charles Leclerc