29 nov.
305 nap

Az Alfa Romeo elismeri, nagyon más szezonjuk is lehetett volna

2020. jan. 3. 13:53

Az Alfa Romeónak jobban ki kell használnia a kaotikus futamokat, miután fontos lehetőségeket hagytak ki, amik teljesen más képet adtak volna a tavalyi bajnokságról. Frederic Vasseur csapatfőnök őszintén beszélt a 2019-es szezonról.

Az Alfa Romeo csapata fényesen kezdte a 2019-es évet Kimi Raikkonen szerződtetésével, aki az első 4 versenyen pontszerző volt, és nyolc top 10-es eredménye volt 12 futam után a nyári szünet előtt.

Viszont Azerbajdzsánban Räikkönen és Antonio Giovinazzi volt a nyolcadik, és a kilencedik az időmérőn, de végül nem tudták onnan megkezdeni a futamot, és a csapat csak egyetlen ponttal távozott Bakuból, miután Räikkönen a tizedik helyre küzdötte fel magát a bokszutcából.

Räikkönen és Giovinazzi ezután elvesztették az esős Német Nagydíjon szerzett hetedik és nyolcadik helyüket, mivel technikai szabálysértés miatt megbüntették őket. Ha az Alfák megtartották volna a bakui rajthelyüket és a hockenheimi pontjaikat, akkor az ötödik helyen mehettek volna el a nyári szünetre, legalább 16 ponttal többel a nevük mellett. Ehelyett visszaestek a negyedik helyért való küzdelemtől a bajnokságban, és csak a nyolcadik helyen zárták az idényt.

„Teljesen más is lehetett volna a szezon, de ez igaz mind a 10 csapatra.” - mondta Vasseur az Autosport/Motorsport.com-nak. „Két nagy lehetőséget hagytunk ki, az egyiket Bakuban, amikor Antoniónak hátulról, Kiminek, pedig a bokszutcából kellett rajtolnia. Hockeneimben pedig megbüntettek minket.”

Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing C38

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

„Teljesen más lehetett volna a bajnokság. Három káoszfutam volt idén: Baku, Hockenheim és Brazília. Nehéz elől menni a bolyban, ha az autók 100%-a versenyben van, mert akkor csak a hetedik és nyolcadik helyért kapsz pontot, vagy hetedikért és tizedikért.”

„Ha viszont elől vagy és valaki kiesik, akkor akár 20 pontot is szerezhetsz.” Az Alfának nem sikerült egy versenyen sem az élen végezni idén a középmezőny csatáiban, ami azt jelentette, hogy még az erősebb futamaikon is kevesebbet pontot szereztek, mint a riválisaik csúcsformában.
Ez Brazíliában változott, amikor Räikkönen és Giovinazzi a negyedik és ötödik helyet szerezték meg az őrült futamon.

Ez volta második legnagyobb pontösszeg, amit egy középcsapat szerzett az évben, és ezzel megakadályozva, hogy kevesebb pontjuk legyen, mint 2018-ban. „Ami számomra fontos, hogy jelentősen csökkentsük a lemaradást az élmezőnyhöz képest a tavalyival összevetve.”

„2.6%-al voltunk lemaradva a leggyorsabb csapathoz képest átlagban (2018-ban) és most ez 1.8-1.9%. Ez egy jó lépés előre és ezt kell folytatnunk (2020-ban). Motiváltnak kell maradnunk. Néha az eredmények nem tükrözik a teljesítményt, vagy a tempót. A teljesítmény terén szerintem jó munkát végeztünk.”

Carlos Sainz Jr., a McLaren versenyzője megirigyelte csapattársa ultramodern szimulátoros berendezését, így most ő is vásárolt egyet magának, amivel még gyorsabbá válhat.

Rossi büszke rá, hogy ő az egyetlen, aki F1-es Ferrarit és Mercedest is vezetett