Az Andretti Autosport adott esetben a Forma-1-ben is kész lenne csapatot indítani, de csak akkor, ha beáll mögéjük egy nagy szponzor.

Fernando Alonso, McLaren, with Michael Andretti in the garage
Michael Andretti, Zak Brown, McLaren Executive Director
Michael Andretti
Eric Boullier, Racing Director, McLaren, Michael Andretti

Az Andretti név sokak számára ismerős lehet. Mario Andretti nagyon nagy név a sportban, aki az F1-ben 1978-ban nyerte meg a bajnokságot, miközben olyan csapatoknak dolgozott, mint a Lotus, a March, a Ferrari, az Alfa Romeo, vagy épp a Williams.

Fia, Michael szintén eljutott a királykategóriáig, de ő már közel sem tudott olyan sikeres lenni a szériában, mint az édesapja. Az 55 esztendős csapattulajdonos és vezető az 1993-as szezonban állt rajthoz 14 versenyen a McLaren színeiben. A dobogóra egyetlen egy alkalommal tudott felállni, és ez épp az utolsó futamán, az Olasz Nagydíjon volt. Emellett Spanyolországban az 5., míg Franciaországban a 6. lett. 7 futamon célba sem ért…

Idén az Andretti Autosport az IndyCar, az Indy Lights, a Formula E és a Global Rallycross bajnokságban versenyzett. A legendás Indy 500-on pedig Fernando Alonso volt a csapat egyik versenyzője.

A csapat neve időről időre felbukkan a pletykák között, miszerint az F1-ben is szerepet vállalhatnak, és a Haas istállóhoz hasonlóan amerikai csapatként küzdenének meg a helyezésekért. Andretti a Speed Week hasábjain elmondta, érdekelné a dolog, de ehhez szponzorra lenne szüksége, mivel egyedül nem tudná finanszírozni a projektet.

„Szükségem lenne egy olyasvalakire, aki pénzt hoz, vagy egy nagy szponzorra. Szóval ez a szponzortól függ, mert egyedül nem tudnám ezt finanszírozni. Alapvetően azonban mindig megnézem a lehetőségeket.”

Az egykori F1-es versenyző elárulta, a múltban volt pár próbálkozása a királykategóriát illetően, de végül egy olyan megállapodás sem született, amivel megvalósíthatta volna a tervét. Andretti azonban hangsúlyozta, mindig nyitva tartják a szemeiket, és nyitottak arra, hogy egy gyártóval közösen dolgozzanak együtt, mint teszik azt jelenleg is.

Előző cikk Mercedes: „2019-re nincsenek versenyzőink a Forma-1-ben, de Hamiltont meg akarjuk tartani”
Következő cikk Alonso: „Hamilton elsődleges célja az volt, hogy beérje Vettelt”