Amikor az F1-ben még „sokkal többet” engedtek: EPIC jelenet 2007-ből, Hamilton megúszta a kizárást

A következő videóban Felipe Massa és Robert Kubica szenzációs párharcát nézhetjük meg a 2007-es japán versenyről, amire még 12 esztendővel később is tisztán emlékezhetünk. Videón a nagy párharc.

Robert Kubica, BMW Sauber F1.07

Andrew Ferraro / Motorsport Images

A Forma-1 az utóbbi időben rendkívül túlszabályozottá vált, és az elmúlt pár versenyen mindezt igencsak megtapasztalhatták a versenyzők, a sport résztvevői és a rajongók. Kanadában Sebastian Vettel olyasvalamiért kapott büntetést, amit korábban talán még csak vizsgálni sem vizsgáltak volna, majd jött a Francia Nagydíj, ahol szintén kiosztottak két véleményesebb szankciót.

Sergio Pérez értetlenül állt az eset előtt, amikor a francia futam alatt időbüntetést kapott, de az FIA kiállt a döntés mellett, akárcsak Daniel Ricciardo esetében, ami ezzel a TOP-10-es eredményét bukta. Még Lewis Hamilton, az ötszörös világbajnok rekorder is azt mondta, a Renault pilótája mindent rendben csinált. Az FIA egyelőre annyit közölt, hogy hajlandóak a szabályok megváltoztatásról tárgyalni.

Vettel szerint részben a versenyzők is hibásak, mert az évek során ők is felelőssé váltak abban, hogy a sok panaszkodással rengeteg plusz szabály íródjon, amivel a versenyzés statikussá vált. Az alábbi videóban egy 2007-es felvételt mutatunk be számotokra, amiben Felipe Massa és Robert Kubica elképesztő csatáját láthatjuk a nagyon esős Fujiban. Egyrészt a pilóták ide-oda terelgetik egymást, elhagyván a pályát, másrészt olyan szinten esik az eső, hogy azt ezekben az időkben talán nem is engednék.

Nyilván ez részben az autók hasmagasságához is köthető, de ekkor még nagyobb szabadságot kaptak a pilóták az egymás elleni csatákban. Az utolsó körben a Ferrari brazil versenyzője hatalmas csatát vívott a BMW lengyel pilótájával, akinek már volt egy bokszutca áthajtásos büntetése a Lewis Hamilton elleni incidense miatt. Massa végül a 6. helyen ért célba, míg Kubica 7. lett.

A futam után az akkor még a Toro Rossóval versenyző Vettel 10 helyes rajtbüntetést kapott, amiért hátulról belerohant Mark Webber-be, aki rettentő dühös volt emiatt. Ebből végül csak egy megfeddés lett. Az FIA munkája ezzel nem ért véget, mert új bizonyítékok kerültek elő Hamilton ügye kapcsán a futamon mutatott veszélyes vezetést illetően, ami ugyancsak Webberrel volt összeköthető a biztonsági autós fázis ideje alatt, hiszen akkor közvetlen egymás mögött haladtak az első két helyen. Az ütközés épp ekkor történt az ausztrál és a német között, közvetlen azután, hogy a brit hirtelen lefékezett. Hamiltont akár ki is zárhatták volna, de még a rajtbüntetést is elkerülte a következő versenyre, mert az FIA úgy döntött, semmilyen büntetést nem szab ki.

VIDEÓS LINK A TELJES FELVÉTEL ELÉRÉSÉHEZ, JOBB MINŐSÉGBEN

A verseny győztese Hamilton maradt Kovalainen (Renault), Räikkönen (Ferrari), Coulthard (Red Bull) és Fisichella (Renault) előtt. A bajnokságot Hamilton 107 ponttal a neve mellett vezette. A második helyen Alonso követte (95), míg a harmadik helyen Räikkönennek 90 egysége volt.

Előző cikk Hülkenberg beragadt Räikkönen mögé: „Ez sz*r...”
Következő cikk Hamilton, vagy Vettel nyerné a Mercedes házi csatáját?