Amerikai versenyzőt igazolt az akadémiájába a Williams

A Williams hivatalosan is bejelentette, hogy leigazolták Logan Sargeantet a versenyzői akadémiájukba. A 20 éves F3-as versenyző már a sokadik mentőövét kapja az F1-es álmainak megvalósításához.

Logan Sargeant, Williams

A Williams nemrégiben jelentette be, hogy megváltak az F2-es Dan Ticktumtól, aki nyilvánosan kritizálta a csapat kanadai pilótáját, Nicholas Latifit – bár állításuk szerint ez már az elbocsájtása után történt, a brit fiatal le is mondott a Forma-1-ről.

A helyére pedig a Williams azt a Logan Sargeantet igazolta, aki 1 évvel ezelőtt már szintén lemondott az F1-ről, azonban most ismét felkerült a csapatok radarjaira.

Sargeant 2020-ban a 3. lett az F3-ban Oscar Piastri és Theo Pourchaire mögött a Premával, azonban nem volt maradása az olasz alakulatnál. A jelentős támogatókkal nem rendelkező floridai versenyző már készen állt arra, hogy hazatérjen, és az IMSA sportautóbajnokságban helyezkedjen el, miután nem sikerült magának helyet találnia az F2-ben, de a Charouz egy utolsó utáni mentőövet dobott neki.

A Premánál jóval gyengébb autóval is 3 dobogós helyezést és 1 futamgyőzelmet szerzett, és a 7. lett az egyéni bajnokságban, valamint bemutatkozott a European Le Mans Seriesben is.

Sargeant jövőhéten az AJ Foyt IndyCar autóját tesztelhette volna jövő héten a Barber Motorsport Parkban, azonban ettől a lehetőségtől el kellett búcsúznia az új munkaköre miatt.

A Williams közleménye szerint hosszútávú szerződést kötöttek Sargeanttel, aki most először kap hivatalos támogatást majd egy F1-es csapattól, azonban azt leszámítva, hogy a csapat szimulátoros fejlesztőpilótája lesz, nem részletezték, milyen sorozatban versenyezhet majd jövőre.

Az F1 minden áron be akar juttatni egy amerikai versenyzőt a sorozatba, az európai utánpótlássorozatokban versenyezve Sargeant volt eddig a legsikeresebb, a „sorban” a Red Bull mindössze 16 éves tehetsége, Jak Crawford követi, aki idén az F3 (egy 2. hely) mellett az Euroformula Openben is rajthoz állt, ahol az egyéni bajnokság 4. helyén végzett.