Alonsót már hivatalosan is a Real Madrid tagjává avatták

Fernando Alonso a Real Madrid focicsapat tiszteletbeli tagja lett. A klub elnöke, Florentino Pérez átadta a spanyolnak a klubtagsági kártyát, illetve egy 1-es számmal ellátott mezt a spanyol nevével.

Florentino Pérez csak dicsérni tudta a Forma-1-es világbajnokot: "Ez a mai esemény az egyik Real Madrid szurkolónknak, és tagunknak a megtiszteltetésére került megrendezésre. Ezzel a klubunk szeretné elismerni minden idők egyik legnagyszerűbb spanyol sportolóját. Ő egy olyan úttörő, aki olyat ért el, amit előtte még senkinek sem sikerült: Forma-1-es világbajnok lett."

"Fernando, egy különleges nagykövete vagy a klubunknak. A Tagok Bizottsága emiatt egyhangúan úgy döntött, hogy maximális elismerésként a Real Madrid tagjává fogadunk. Kétszeres Forma-1-es világbajnok, és háromszoros bajnoki 2. vagy, aki 19 évesen debütált, és azóta 32 nagydíjat nyert meg. A személyiséged felülmúlja a pályákat. A spanyol márkát az összes kontinensen képviseled, ahogy a Real Madrid iránti szenvedélyedet is. Tudjuk, hogy ez a mez és ez az elismerés mit jelent Neked."

Alonso: "Hatalmas köszönet az elnöknek és a Real Madridnak. Ez egy rendkívüli nap ebben a stadionban, amit távolról is imádtam. Mindig naprakész vagyok, hogy mi történik a Real Madridnál, és mindig követem a nagyszerű pillanatokat. Ez már kiskoromban kezdődött, az édesapám is egy nagy Real Madrid rajongó volt, és így belém nevelte a klub értékeit."

"Sokszor kérdezik, hogy miért a Real Madridnak szurkolok. Erre sosem volt egyszerű válaszom. Azért vagyok Real Madrid szurkoló, mert Real Madrid szurkoló vagyok. Ahogy azt sem tudom, hogy a szemeim miért barnák. Ezen nagyszerű klub szurkolójának születtem. Most a tagjuk lehetek, ami büszkeséggel tölt el, és hatalmas elismerés. Köszönöm Madrid!" 

 
Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Fernando Alonso
Csapatok McLaren
Cikk típusa BRÉKING