Alonso nagyobb lesz, mint Ayrton Senna, vagy Michael Schumacher?

Egyre többen nyilatkoznak úgy, hogy Fernando Alonso a valaha volt legjobb versenyző lehet a sportban, aki ezzel olyan nevek elé kerülne, mint Ayrton Senna, vagy épp Michael Schumacher.Carlos Sainz, a spanyol rali-legenda nem lepődne meg azon, ha...

Fotó: Scuderia Ferrari
Fernando Alonso 13 futamot követően továbbra is magabiztosan vezeti a 2012-es világbajnokságot. A kétszeres világbajnok spanyol pilóta gyakorlatilag minden egyes nap begyűjt valamilyen komoly elismerést.

Ezen a héten Flavio Briatore, a korábbi csapatfőnök nyilatkozott úgy, hogy Alonso az elmúlt 20 év legjobb versenyzője és jobb, mint a hétszeres győztes Michael Schumacher.

Briatore korábban mindkét pilótával bajnoki címet ünnepelt az F1-ben.

Az olasz után a spanyol rali-legenda, Carlos Sainz nyilatkozott hasonlóan az El Confidencial lapnak.

„Fernando sokkal normálisabb ennél, mint azt az emberek gondolják. Egyszerűen a legtöbb alkalommal nagy nyomás nehezedik a vállaira.” – védte meg a honfitársát Sainz, miután a hírek szerint Alonso nem éppen a legbarátságosabb versenyző a rajtrácson.

„Versenyzőként ma ő a világ legjobbja, és a Formula-1 történelmét tekintve is az egyik legnagyobb.”

„Nem lepne meg, ha a visszavonulásakor a valaha volt legjobb versenyzőként emlékeznének rá.”

Az 50 esztendős Sainz Fernando bajnoki címe mellett most azért szorít, hogy fia, Carlos Sainz Jr, aki jelenleg a Red Bull támogatásával versenyez a formula autók világában, a közeljövőben helyet kapjon a száguldó cirkusz mezőnyében.