Alonso versenye 2 perccel a rajt előtt ment el: lemerült a külső akksi, újat kellett keríteni

Fernando Alonso így is bejött pontszerző helyre, pedig kapott 5 másodpercet, Kevin Magnussen kitette a fűre, majd koccolta Sebastian Vettel Red Bullját. A Ferrari jó napot zárt Spában, Kimi Räikkönen végre tiszta futamot teljesíthetett.

Alonso és Räikkönen helyet cseréltek a futam végére: a finn a 4., a spanyol a 8. pozícióban ért be, igaz, Magnussen kizárásával a kétszeres bajnok előrelépett egy helyet. Alonso versenye már a rajt előtt veszélybe került, ugyanis kiürült a külső akkumulátor a rajtrácson, 2 perccel a rajtot megelőzően. Ezt arra használják, hogy beindítsák a V6-os turbót az F14T-ben, plusz az autóban található akkumulátort is ezzel töltik 100 százalékosra.

Mire sikerült előkeríteni egy tartalék akkumulátort, elhangzott a 15 másodperces hangjelzés, az autó még mindig fel volt emelve, szerelők és kellékek a rajtrácson. Utoljára 2001-ben láthattunk ilyet Spában, akkor Ralf Schumacher Williamsét babrálták. Alonso 5 másodperces büntetést kapott, amivel a McLarenek mögé jött vissza az első kiállást követően.

"Egyértelmű, hogy Fernando büntetése - melyet azért kaptunk, mert probléma volt a külső akkumulátorral, amit a rajtrácson használunk - megfosztott a lehetőségtől, hogy dobogós helyezésért harcoljunk. Tanulnunk kell ebből az incidensből, hogy javítsunk a procedúrákon"- mondta Pat Fry.

//

A Ferrari sokkal jobban járt a büntetéssel, mint ha a boxból rajtolt volna. Alonsónak később Magnussennel gyűlt meg a baja. "Túl gyakran váltott ívet, majd két kerékkel tett ki a fűre, amikor megpróbáltam lekörözni az egyik Caterhamet. Az utolsó körben Vettel és Button is profitált abból, hogy Magnussen nem hagyott helyet nekem"- mondta a ferraris.

Alonso szerint az is helyes stratégia volt, hogy nagyobb leszorítóerővel vágtak neki a futamnak, ami végsebességbe került. "Utólag mindig okosabb vagy. Ha kevesebb lett volna a leszorítóerő, akkor az időmérőn nem leszünk a negyedikek. Esőben segített. Vasárnapra is fennállt a veszélye, hogy esni fog, így értelmesnek tűnik a döntés"- idézte Alonsót az Auto Motor und Sport.

Előző cikk Alagútban való vezetéstől gyorsult Kimi Räikkönen pulzusa a Shell Belga Nagydíj előtt
Következő cikk Nehéz mindenkit boldoggá tenni: Alonso szerint ravasz helyzetben a Mercedes