Alonso tesztje a 2006-os V8-as McLarennel Jerezben

Hujber Dávid
Szerző: Hujber Dávid
2018. dec. 16. 12:39

Fernando Alonso először azt a McLarent vitte pályára, amivel Kimi Räikkönen, Juan Pablo Montoya és Pedro de la Rosa is rajthoz állt a Forma-1-ben.

Alonso királykategóriás pályafutása egy teljesen más ívet is leírhatott volna. Több mint 10 esztendővel ezelőtt minden sokkal ideálisabbnak és szebbnek tűnt a spanyol világbajnok jövőjét illetően, hiszen kétszeres világbajnokként és címvédőként írhatott alá a legendás wokingi alakulattal.

A spanyol számára ideálissá vált a helyzet, miután Kimi Räikkönen a Ferrarihoz szerződött, Juan Pablo Montoya távozott a Forma-1-ből, míg Mika Häkkinen mégsem tért vissza. Ezek után bőven volt lehetősége arra, hogy a mezőny egyik legkeresettebb versenyzőjeként – még fiatalon – megérkezzen a McLarenhez, ahol az újonc Lewis Hamiltont kapta meg csapattársnak.

Alonso első tesztje nem a 2007-es autójával volt, hanem annak elődjével, az MP4-21-gyel, mely Adrian Newey és Timo Goss nevéhez fűződött. A V8-as motorral felszerelt autóval Räikkönen, Montoya és De la Rosa is versenyezhetett. A konstrukció nem bizonyult elég versenyképesnek ahhoz, hogy megnyerjék vele a bajnokságot. A McLaren végül harmadik lett a konstruktőrök versenyében 3 rajtelsőséggel és 3 leggyorsabb körrel.

Fernando az első mclarenes szezonja előtt a 2006-os McLarennel tesztelt Jerezben. Alább erről készítettünk számotokra egy galériát. A világbajnok egy szponzormentes hófehér sisakban ment ki a pályára.