Alonso szerint a DRS-re mindig szüksége lesz az F1-nek

Fernando Alonso úgy véli, hogy a Forma–1-nek „mindig szüksége lesz" a DRS-re a jövőbeni technikai szabályozásokkal és hogy az továbbra is „hasznos eszköz" marad a versenyzők számára.

Fernando Alonso, Alpine F1

Fotót készítette: Alpine

Az F1-es autók 2011 óta rendelkeznek DRS-sel, amely lehetővé teszi a versenyzők számára, hogy az előttük haladó autóhoz képest egy másodpercen belül haladva kinyissák a hátsó szárnyon lévő terelőlemezt, amely nagyobb végsebességet biztosít számukra.

Bár ez a rendszer növelte az előzések számát, kritikák is érték, mivel túl mesterséges és időnként túl könnyűvé teszi a versenyzők számára az előzéseket ahelyett, hogy a pozíciókért harcolnának. Az F1 jövőre jelentős technikai átalakuláson megy keresztül és az autók lassabbak lesznek.

Áttervezik az autókat azzal a céllal, hogy könnyebben lehessen velük egymást szorosan követve versenyezni, csökkentve a koszos levegő hatását. A paddock egyes szereplői abban bíznak, hogy az új autók azt jelentik, hogy az F1 a jövőben eltörölheti a DRS-t.

A kétszeres F1-es világbajnok, a jelenleg az Alpine-nál versenyző Fernando Alonso azonban úgy véli, hogy a sorozatnak a jövőben is szüksége lesz a DRS-re, még a szabályváltozások ellenére is, mivel az segít javítani a pályán látható látványosságokat.  „Nem hiszem, szerintem mindig szükség lesz rá a Forma–1-ben“ - mondta Alonso az Autosportnak.

„Tudom, hogy néha mesterséges előzéseket biztosít a különböző pályákon. De ha visszatekintünk, amikor nem volt DRS, a versenyek sokkal unalmasabbak voltak. Sokkal nehezebb volt az előzés. A Forma–1 egyedi. Az F1-ben mindig iküzdeni kell azért, hogy elég szorosan tudd követni az autókat, mert az aerodinamika nem teszi ezt könnyűvé. Szóval a DRS hasznos eszköz lesz, szerintem a jövőben is“ - folytatta Alonso.

Az F1 jelenlegi érájából már csak hat futam van hátra a 2022-es új szabályokig. Ez egy újabb generációs F1-es autót jelent majd, amellyel Alonso versenyzett. A 2001-es debütálása óta a spanyol V10-es, V8-as és V6-os motorokkal, valamint különböző aerodinamikai szabályrendszerekkel versenyzett.

Arra a kérdésre, hogy mi hiányzott a V6-os korszakból, Alonso azt válaszolta, hogy az F1-nek „jobb versenyzésre és más győztesekre" lett volna szüksége. „A Mercedes dominanciája brutális volt a V6 első három-négy évében" - mondta Alonso.

„Aztán 2017-től, amikor a Forma–1 bevezette a szélesebb gumikat és a nagyobb autókat, szerintem visszalépés történt a versenyzés és az autók közelebbi követése szempontjából. Az F1 valóban tanult ezekből a tapasztalatokból, és szerintem 2022-ben jobb bajnokságunk lesz“ - zárta a spanyol.

Az egykori F1-es pilóta szerint Norris a jövő bajnoka

Előző cikk Sydney válthatja Melbourne-t? Már tárgyalnak az utcai pálya megépítéséről!
Következő cikk Kiderült, melyik versenyzők, csapatok és pályák a legnépszerűbbek az F1-rajongók körében!