Fernando Alonso a maximumot hozta ki a Ferrariból és a lehetőségeiből, melynek a végén megnyerte a Maláj Nagydíjat. Többek között ez is kellett számára ahhoz, hogy egészen az évadzáróig esélyes legyen a címre.

Fernando Alonso, Ferrari F2012, leads Sebastian Vettel, Red Bull RB8 Renault

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Talán még Fernando Alonso sem gondolta, hogy nem lesz címe a Ferrarival, és az olaszokat idő előtt hagyja el. Márpedig ez a forgatókönyv valósult meg, miután 2010-ben és 2012-ben is az utolsó pillanatokban vesztette el a harcot.

Mindkét alkalommal kevésen múlt az, hogy megszerezze a harmadik F1-es címét, ami a Ferrarival az első lett volna. Sebastian Vettel és a Red Bull azonban közbeszólt. Más esetben Vettel jelenleg talán „csak” kétszeres világbajnok lenne.

A 2012-es idény is emlékezetes volt, és noha Alonso csak háromszor nyert abban az évben, miközben Vettel ötször, mindössze 3 pont választotta el őket a végelszámolásnál. Szingapúr és India között végig csak a német világbajnok nyert, és ez a sorozatban szerzett négy győzelem megpecsételte a spanyol rivális sorsát.

Fernando Alonso, Scuderia Ferrari

Fotó készítője: Hazrin Yeob Men Shah

Az Alonso alatt dolgozó technika gyengébb volt, de a kétszeres győztes a legtöbb alkalommal igen jól használta ki a lehetőségeit, akárcsak 8 éve ezen a napon Malajziában, a szezon második futamán, amit sikerült megnyernie.

Az időmérő edzésen a két McLaren zárt az élen Hamilton-Button sorrendben. A két brit bajnokot 0.149 másodperc választotta el egymástól. Őket követte Schumacher a Mercedesszel 0.172 másodperccel, majd jött Webber, Räikkönen, Vettel, Grosjean, Rosberg, Alonso és Pérez.

A Ferrari versenyzője mondhatni az esélytelenek nyugalmával várhatta a folytatást. Alonso, aki 1.3 másodperccel volt lassabb, az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon is csak 5. lett, míg Vettel a második. Az ázsiai helyszínen azonban fordult a kocka, köszönhetően az eső okozta káosznak.

Sergio Perez, Sauber, Lewis Hamilton, McLaren, Fernando Alonso, Ferrari, spray champagne on the podium

Fotó készítője: Sutton Images

Az esőben többen kicsúsztak, és nehéz helyzetbe kerültek. A kialakult káosz miatt félbe kellett szakítani a versenyt, így jöhetett a hosszabb várakozás. Pérez például az élmezőnyből folytathatta, de ekkor még a 10. körben sem jártunk.

Sokat nem kellett várnunk a tömeges kerékcserékre a körülmények változása miatt, és a 15. körben az esélyesek is kihajtottak a bokszba. Odakint azonban még mindig nagyon nehéz volt az autót vezetni, és Button is azok között volt, aki a rövidebbet húzta. Végül csak a 14. helyen intették le.

Rengeteg akciót láthatott a közönség, és egy pillanatig sem lehetett tudni, hogy mi lesz a végeredmény. Még az is benne volt a pakliban, hogy Pérez fog nyerni a Sauberrel, de be kellett érnie egy második hellyel.

Race winner Fernando Alonso, Scuderia Ferrari, second place Sergio Perez, Sauber F1 Team, third plac

A mexikói 2.2 másodperccel ért célba Alonso mögött, míg Hamilton harmadikként már több mint 14.5 másodpercet kapott. Vettel a drámája részeként defektet kapott, amikor Karthikeyan eltalálta hátulról a Red Bull kerekét. A negyedik helyről volt kénytelen kiállni az új abroncsokért, míg az indiai pilóta 20 másodperces időbüntetést kapott.

Pontszerző volt még Webber, Räikkönen, B. Senna, Di Resta, Vergne, Hülkenberg és Schumacher. A futamot követően Alonso állt az élen 35 ponttal a neve mellett a 30 pontos Hamilton és 25 egységet számolt Button előtt. Webber 24, Pérez 22 pontot gyűjtött az első két futamon.

Előző cikk Vettel 2 éve nyert Ausztráliában, és úgy tűnt, bajnok lehet a 2018-as Ferrarival
Következő cikk Ezeknek a csapatoknak kell a legjobban kihasználniuk az F1-es szezon késését