Alonso négy kedvenc F1-es versenye: videó

Fernando Alonso számára nehéz volt kiválasztani a négy kedvenc versenyét a Forma-1-ben, amiken rajthoz állt. Vagy talán mégsem volt olyan nehéz?

Fernando Alonso, McLaren, wears a tee shirt celebrating his 300th Grand Prix start

Steven Tee / Motorsport Images

A spanyol világbajnok a Kanadai Nagydíjon belépett a 300-asok táborába, ugyanis már ennyiszer vett részt egy nagydíjon a királykategóriában. Ez felemás érzelmekkel töltheti el Alonsót, mivel évek óta nagyon távol áll az élmezőnytől, és arra sem most volt példa, amikor dobogóra állhatott, vagy futamot nyert.

A spanyol ezt részben magának köszönheti, hiszen ő döntött úgy, hogy idő előtt elhagyja a Ferrarit, és visszatér a McLarenhez, ahol a Hondával sokszor csak a mezőny végén kullogott. Igaz, az olaszok azóta sem lettek bajnokok, de tavaly harcban voltak a címért, és sokak szerint Alonso megnyerhette volna a 2017-es kiírást.

Ezt már soha nem tudjuk meg, de azt igen, hogy a kétszeres világbajnok számára melyik az a négy verseny, amit a leginkább szeret. Ezek természetesen olyan futamok, melyeken ő is rajthoz állt.

A Liberty Media egy kis múltidézését készített Alonsóval, akinek a kedvenc futamai között szerepel a Magyar Nagydíj is. Hogy miért? Ez a videóból hamar kiderül, akárcsak az is, hogy van-e ferraris nagydíj a kedvencei között, és ha igen, miért…

Ha Alonso jövőre is a Forma-1-ben fog szerepelni, akkor megdöntheti Barrichello rekordját, akinél jelenleg egy pilóta sem állt többet rajthoz a száguldó cirkuszban. Ez is egy érdekes cél lehetne a McLaren versenyzőjének a karrierjében.

A VIDEÓS ÖSSZEÁLLÍTÁST EZEN A LINKEN KERESZTÜL ÉRHETITEK EL, BENNE ALONSO NÉGY KEDVENC F1-ES VERSENYÉVEL

Előző cikk Ricciardo: A franciám lassan tökéletes lesz