Alonso megnevezte a TOP3 élményét 2021-ben

Fernando Alonso a 2021-es szezon befejezése után összegezte azt a három kedvenc élményét, amelyek meghatározóak voltak számára a visszatérését követő évben. A spanyol csapattársa, Esteban Ocon győzelmét emelte ki az első helyen.

Fernando Alonso, Alpine F1

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

Fernando Alonso nem lehet elégedetlen a 2021-es szezonjával, hiszen két év kihagyás után a Forma-1 szakértői nem sok jósoltak a spanyol bajnoknak, aki azonban az első futamokra jellemző gyengébb szereplését hamar maga mögött hagyta, és az idény második felében elképesztő tempót mutatott fel.

A Motorsport.com spanyol kiadása ezúttal arról faggatta a kétszeres bajnokot, hogy melyek voltak számára a 2021-es év legfelemelőbb pillanatai. „Először is Esteban győzelme” – jelentette ki a spanyol.

„Tudom, hogy nem én nyertem, de így is hihetetlen pillanatnak éreztem a csapat számára. Mindenki nagyon boldog volt, és nagyon büszke voltam mindenkire az Alpine-nál, így igen, a magyarországi győzelem (az első).

„A második a katari dobogós helyezésemnek kell lennie, már régóta vártam erre a dobogóra, szóval ez lesz az év második legjobb pillanata” – folytatta az Alpine pilótája, aki a szezonnyitón jött rá arra, hogy mennyire hiányzott neki a Forma-1.

„És a harmadik... Azt mondom, hogy Bahrein, hiszen az első futamon nagyon izgatott voltam, visszatértem a Forma-1-be a csapattal, volt egy kis extra nyomás, mert sokan figyeltek ránk azon az első futamon. Szóval Bahrein is nagyon különleges volt.”