Alonso MEGA, Vandoorne elkezdett teljesíteni a McLaren-Hondánál

Sok versenyre volt szüksége a belga tehetségnek, de elindult azon az úton, ami egy ideig biztosan a McLarennél tarthatja őt.

Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32, leaves his pit box
Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32, Lance Stroll, Williams FW40
Stoffel Vandoorne, McLaren
Fernando Alonso, McLaren MCL32, is hit by an out of control Max Verstappen, Red Bull Racing RB13, at the start

A Forma-1 sokszor kegyetlen, még a nagyobb tehetségeknek hitt versenyzőkkel is. A McLarennél is van egy ilyen pilóta, aki nem más, mint Stoffel Vandoorne. A 25 esztendős versenyző, aki az F1-es bemutatkozása előtt az F4-ben, a Formula Renault-ban és a GP2-ben is nyerni tudott, idén teljes állásban dolgozik a McLaren-Hondának Fernando Alonso csapattársaként.

Ahogy az várható volt, Alonso és Vandoorne között összességében nagy lett a különbség, ami a pontokban is meglátszik, bár talán ez reálisabb lenne, ha a McLarenben egy sokkal versenyképesebb motor dolgozna. Jövőre ez is megvalósulhat a Renault-val…

Stoffel az elmúlt hónapokban a McLarentől is kapott kritikákat, amiért túl lassú volt Alonsóhoz képest. A belga is elismerte, küszködik, ami leginkább a gumikhoz köthető. Most azonban már más a helyzet és több mint 10 futam után láthatóan jobban boldogul, és Szingapúrban is jól ment. A nagydíjat a pontszerző 7. helyen fejezte be.

Eric Boullier, a McLaren csapatfőnöke a Motorsport.com kérdésére elmondta, örülnek Vandoorne teljesítményének és pontszerzésének, de az örömük nem felhőtlen, mivel Alonso a harmadik helyről esett ki a szenzációs rajtját követően.

Boullier biztos benne, hogy legalább egy kettős pontszerzésnek örülhettek volna vasárnap, ha Alonsót nem lökik ki, és teszik tönkre az autóját. Miután Fernando futama rövidre sikeredett, Stoffel volt a téma.

„Nagyon elégedettek vagyunk a hétvégéjével, mert még soha nem versenyzett itt. Összességében azonban minden hétvégéje jó. Elégedett voltam a versenytempójával, és ahogy kezelte a különböző körülményeket. Mindig megvolt a ritmusa. Hétvégéről hétvégére egyre magabiztosabb, és most azt a munkát kezdi el végezni, amit akartunk, vagy vártunk tőle.”

„Ez egy jobb hétvége volt, de az eredmény még így is kicsit keserűséggel tölt el, hiszen egy autóval kevesebb ért célba. Fernando mega rajtot vett - de mindegy, ilyen a versenyzés.”

A McLaren folytatja a fejlesztéseket, de az erőforrások jelentős részét már a következő szezonra irányították, így komoly átalakítások nem várhatóak az idei konstrukción. És azzal, hogy hivatalossá vált a Honda leváltása a Renaut-ra  Wokingban, még több időre van szükségük, így nem engedhetik meg magunknak azt, hogy értékes órákat pazaroljanak el a 2017-es gép fejlesztésére.

Boullier azonban azt hozzátette, nem adták fel teljesen ezt az évet, és amit még ki lehet hozni az autóból, azt meg fogják tenni és ezzel együtt segítenek a Hondának is. Az irány tehát egyértelmű, de a pályán még javarészt a 2017-es eredményekről szól a csapat munkája.

„Nem a következő évre koncentrálok. Van még pár versenyünk idén, be kell fejezni a szezont. Semmit sem fogok feladni idén. A tőlünk telhető legjobbat fogjuk tenni. De egy dolog a pályán lenni, más otthon. Wokingban már a jövő felé fordították a tekintetüket, nagyon sok a tennivaló, de ha itt vagy a pályán, akkor a realitással kell boldogulnod és a jelenlegi, ’17-es aspketussal. Leszegett fejjel előre, új kihívás, nagy kihívás előtt állunk. Semmit sem hagytunk magunk mögött, egy az irány.”

Előző cikk Lauda: a Ferrari számára teljes katasztrófa volt Szingapúr