Alonso már nem találja annyira vonzónak a WEC-et

Fernando Alonso, az F1 kétszeres bajnoka kifejtette, hogy ugyan még mindig „szereti” a hosszútávú versenyzést, most már „kicsivel kevésbé vonzó” számára mindez, mivel az autók lassabbak lettek az új szabályok miatt.

Fernando Alonso, Alpine F1

Marc Fleury

Az idei szezonban az LMP1-es géposztályt a Hypercar kategória váltotta a WEC-ben, amely egy igazán fontos lépés volt a sportautózás jövőjét tekintve, hiszen megnyitotta az utat számos régi-új gyártó visszatérése felé.

Idén ugyan még csak öt autó indult el a Le Mans-i 24 óráson ebben a kategóriában, de a következő években elvileg több nagy márka is érkezni fog vagy visszatér. Elég csak megemlíteni a Ferrarit, az Audit, a Porschét, a BMW-t vagy éppen a Peugeot-t.

A másik oldalon viszont a költségcsökkentés nagy szerepet játszott a képletben, de közben az autókat is szándékosan lassították a korábbi LMP1-es prototípusokhoz viszonyítva. Kamui Kobajasi idei pole köre nagyjából tíz másodperccel volt lassabb az abszolút körrekordnál, amelyet szintén ő tart.

Alonso, aki a helyszínen tartózkodott a hétvége folyamán, hiszen történelmet írt azzal, hogy egy F1-es autóval hajtott pályára a Circuit de La Sarthe-on, azonban arról beszélt, hogy miközben a munkaadója, az Alpine el tudná őt képzelni a jövőben a sportautós projektjük részeként, ő nem biztos, hogy vissza akar majd térni.

„Szerintem ez az evolúció jó a bajnokság szempontjából. A 2023-ban érkező új szabályok (LMDh) már több nagy gyártó figyelmét is felkeltették, és úgy látom, fényes jövő előtt áll a bajnokság” – nyilatkozta a spanyol a SoyMotornak.

„Imádom a motorsportnak ezen részét, de még nem tudom, hogy a jövőben fogok-e ilyen autókat vezetni. Meg kell mondjam, hogy a teljesítménykiegyenlítés és a kompenzációk után egy kicsikét lassúak lettek.”

„Ha megnézzük a köridőket, akkor olyan tíz másodperccel futnak lassabb időket a futamon, mint amikor én 2019-ben itt versenyeztem.” Alonso ennek ellenére azért nem zárta ki a visszatérést, hiszen úgy látja, évek múlva talán ismét sokat gyorsulnak majd a kocsik.

„A puszta szórakozást illetően most egy kicsivel kevésbé vonzó, mert lassabbak lettek, de néhány esztendő múlva biztos vagyok abban, hogy újra gyorsak lesznek” – vélekedett a WEC és a hiperautók jelenlegi helyzetéről a kétszeres Le Mans-győztes.

A Honda szerint Verstappen miatt sokat gyorsultak a fejlesztések terén

Előző cikk A Toyota zsinórban negyedszer nyert Le Mans-ban, dráma az LMP2-ben!
Következő cikk Hivatalos: a Cadillac is beszállt az LMDh-ba, 2023-ban már Le Mans-ban is rajthoz állnak!