Alonso jobb visszatérést szeretne, mint amilyen Schumacheré volt

Fernando Alonso azt reméli, hogy más lesz az ő visszatérése, mint amilyen Michael Schumacheré volt. A céljai között azonban nem szerepel feltétlenül a harmadik bajnoki cím, és nem fog azért a végtelenségig a sportágban maradni, hogy megszerezze.

Fernando Alonso, Renault F1 Team

Fotót készítette: Renault Sport

Schumacher a 2006-os szezon végén vonult vissza először, és intett búcsút a sportágnak és a Ferrarinak is. Az utolsó szezonjában viszont még komoly harcban volt a bajnoki címért Fernando Alonso ellen, és nem sokkal csúszott le a végső sikerről.

Ezek után 2010-ben tért vissza az F1-be, miután leszerződött a Mercedeshez. A három ott töltött szezonja viszont csak egyetlen dobogós helyezést hozott a hétszeres világbajnok számára, ez pedig sok szurkolót elszomorított.

Alonso reméli, hogy nála pont fordítva történnek majd a dolgok. Mivel az utolsó öt szezonjában, melyből egyet még a Ferrarinál, négyet pedig a McLarennél töltött, nem tudott egyetlen futamot sem nyerni, a 39 éves spanyol most arról álmodik, hogy a visszatérése pont az „ellentéte” lesz Schumacher pályájának.

„Michaelnek nagyon jó autói voltak a pályafutása során, de amikor visszatért, az autója már csak átlagos volt, szóval mindenki csalódott volt emiatt” – idézi a Judge13 Alonsót, aki a L’Equipe-nek nyilatkozott.

„Az én esetemben éppen az ellenkezője történhet meg. A karrierem utolsó öt évében gyengébb autókkal kellett versenyeznem, és ki tudja, hogy mi fog most történni.” Alonso a Renault-val tér majd vissza egy harmadik etapra is, bár Alpine néven fognak felállni a rajtrácsra 2021-ben.

Fotó készítője: Renault Sport

Az enstone-i alakulat sokat fejlődött idén, és Daniel Ricciardo révén már két dobogót is szereztek az utóbbi három verseny során. Ezzel pedig a Renault már a harmadik a konstruktőrök között, hiszen egy ponttal megelőzték a McLarent és a Racing Pointot is.

Alonso pedig tovább folytatja felkészülését, és szerdán Bahreinben körözött az RS18-as autóval. A Sky Sports nemrég megkérdezte Alonsót, hogy addig kíván-e maradni a sportágban, amíg meg nem lesz neki a harmadik bajnoki cím, a válasz viszont az volt, hogy: „Nem hiszem.”

„Nem hinném, hogy megcélzok bizonyos eredményeket, mielőtt abbahagynám. A motorsportban szerintem viszont a stopperóra mondja meg, hogy mikor kell megállnod, nem az életkorod. Remélem, hogy a stopper mellettem lesz a következő években” – bizakodott visszatérése kapcsán a spanyol.