Alonso ismét alakított a rádióban: szereti versenymérnöke humorérzékét!

Miután Fernando Alonso a Japán Nagydíjon élesen kritizálta a Honda motorjait a rádióban, az Orosz Nagydíjon ismét brillírozott.. A spanyol helyzetén pedig ezután csak tovább rontott a büntetése, ugyanis emiatt elvesztette a tizedik helyét.

Fernando Alonsot a versenymérnöke, Andrea Stella már verseny közben is figyelmeztette, hogy ügyeljen a 16-os kanyarban arra, hogy nehogy túlságosan lerövidítse. Azonban végül a bajnok nem volt elég óvatos, aminek büntetés lett a vége. Így a McLaren elesett a dupla pontszerzéstől.

Az Orosz Nagydíjon azonban nem a brit csapat teljesítménye volt az izgalmas, hanem ismét a csapatrádió. A 31. körben Massa feltűnt Fernando Alonso visszapillantó tükrében a bokszkiállások után, amikor a 11. és a 12. helyen álltak. Miután mindkét versenyző már túl volt a kiállásán, így a spanyol versenymérnöke pilótája fülére szólt: „Fernando, a verseny végéig versenyzünk Massával!”

„Szeretem a humorérzéked!” – érkezett a válasz Alonsotól utalva a McLaren-Honda versenyképtelenségére, ami teljesen érthető, ugyanis Alonso végsebessége 23.1 km/órával maradt el Massáétól. Stella objektíven és hűvösen válaszolt: „Hadd szórakozzunk egy kicsit és próbáld meg!”

A próbálkozás pedig természetesen kudarcba fulladt, ugyanis pár kör alatt Massa elhúzott, sőt még Button is a spanyol elé került.

Mindenesetre Fernando Alonso legalább a kamerák előtt nagyon pozitívnak mutatkozik.

//

Ááááá:D Mekkora arc Hamilton! Bárcsak mindenki így tolná az F1-ben a közösségi médiás cuccot! MUST SEE! fotó: dppi Lewis...

A csapatfőnök, Eric Boullier pedig örült neki, hogy legalább mindkét autójuk eljutott a kockás zászlóig – még akkor is, ha Alonso a büntetése miatt végül le is csúszott a pontszerzésről: „Mindkét autónk eljutott a célig, ahogy Suzukában is. Úgy tűnik tehát, hogy a megbízhatóságunk elég hullámzó. Remélhetőleg az Egyesült Államokban ismét előreléphetünk.”

„A Honda is jó munkát végzett ma. Az erőforrások példás megbízhatósággal futottak.” Azonban még korántsem teljes erővel és a hibridegység még most is komoly hátránnyal megy.

Előző cikk Hamilton és Vettel mintha félt volna Putyintól: "Lewis, nézd csak, hogy kié lett a leggyorsabb kör"
Következő cikk Hamilton 2012-ben még el sem tudta képzelni, hogy a Mercedes zsinórban több címet is nyerhet a Forma-1-ben!