Alonso-győzelem Raikkönen előtt: Renault bajnoki cím

2016. okt. 16. 7:48

11 évvel ezelőtt ezen a napon a Renault megnyerte a konstruktőri bajnokságot a Forma-1-ben, méghozzá stílusosan egy futamgyőzelemmel Fernando Alonsóval.

Fernando Alonso, McLaren
Fernando Alonso, McLaren MP4-31
Fernando Alonso,, McLaren Honda

Ez volt a Forma-1 történetének 750. nagydíja, amit 2005. október 16-án rendeztek meg Kínában, a sanghaji versenypályán.

Az időmérő edzésen Alonso diktálta a tempót, aki majdnem 4 tizedmásodpercet adott az olasz csapattársának. A harmadik helyen Giancarlo Fisichella mögött Kimi Räikkönen zárt a McLarennel. A finn hátránya minimális volt a második Renault-hoz képest.

A legjobb ötben végzett még Jenson Button a BAR-Hondával és Juan-Pablo Montoya a másik McLarennel. A TOP-10 sorrendje: Alonso,Fisichella, Räikkönen, Button, Montoya, Schumacher, Coulthard, Barrichello, R. Schumacher, Webber.

Ez volt Alonso pályafutásának 9. rajtelsősége, míg a Renault-nak csapatként a 43., addig gyártóként a 147.

Vasárnap a futam hasonló végeredményt hozott, hiszen Alonso nyert. A Renault ezzel pedig megszerezte a csapatbajnoki címet. A finn „Jégember” lett a második 4 másodperces hátrányban, míg a dobogó legalsó fokára R. Schumacher ért oda. Pontszerzők között végzett még Fisichella, Klien, Massa, Webber és Button.

A verseny egyik legnagyobb vesztese Schumacher volt, aki a 22. körben esett ki. Montoya szintén nem volt boldog. A kolumbiai két körrel később búcsúzott motorprobléma miatt.

Ez volt Alonso pályafutásának 8. sikere, Räikkönen 30. dobogója, Alonso 100. nagydíja, a Renault 25. győzelme és 70. dobogója, a Jordan 250. és egyben utolsó nagydíja. A motorgyártók statisztikája szerint a Renault a 105. győzelmét ünnepelte, míg a BMW a 200. nagydíját.

Stop-and-Go: Hamiltonnál nem volt rosszabb a Japán Nagydíjon...

Szomorú nap: a Jordan csapat távozik a Forma-1-ből