Motorsport.com hírek

Alonso és Vettel lenyűgöző csatája a Brit Nagydíjról

Fernando Alonso ekkor még egy versenyképesebb Ferrariban ült, mellyel nagy csatát vívott Sebastian Vettel Red Bull autójával a Brit Nagydíjon.

Fernando Alonso, Ferrari F14T

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

Alonso és Vettel a pályafutása során pár alkalommal összecsapott egymással. Az ő rivalizálásuk azonban sokkal élesebb is lehetett volna, ha a Red Bull nem annyira erős, vagy épp a Ferrari egy jobb autóval áll elő.

A Brit Nagydíj kapcsán most egy olyan jelenetet elevenítünk fel számotokra, amire minden bizonnyal sokan emlékeznek. Ez még az az időszak volt, amikor Alonso a Ferrarinak versenyzett, míg Vettel a Red Bull kötelékében dolgozott.

A spanyol és a német világbajnok sem akarta hagyni magát, amiből egy látványosabb csata keletkezett.

A 2014-es Brit Nagydíjat Vettel a 2., míg Alonso csak a 16. helyről kezdhette meg. A spanyol világbajnok végül a 6. helyig zárkózott fel. A német ellenfele pedig 5. lett, közvetlen Button előtt. A dobogó legalsó fokára Ricciardo állhatott fel a Red Bullal, míg Bottast másodikként intették le. A futamot hazai környezetben Hamilton húzta be. A Mercedes versenyzője több, mint 30 másodperccel ért célba Bottas előtt.

A leintés után Rosberg maradt az élen 165 ponttal, aki váltógondok miatt esett ki a 28. körben. Hamilton állt a tabella második helyén 161 egységgel a 98 pontos Ricciardo és 87 pontos Alonso előtt. A TOP-5 sorrendjét Bottas zárta 73 egységgel.

Az alábbi videóban ebből nézhettek meg egy részlett, benne Fernandóval és Sebastiannal.

Előző cikk Sainz együttérez a MotoGP versenyzőivel: Silverstone túl buckás maradt