Alonso: a „szenvedő” Aston Martin 1 másodperccel végzett a „hibátlan” Ferrari mögött

Fernando Alonso szerint nem kell szégyenkezniük a 2023-as Forma-1-es Azeri Nagydíjon elért eredményük miatt, hiszen egy küzdelmekkel teli versenyhétvége után is csak 1 másodperccel végeztek a „hibátlan” Ferrari mögött.

Fernando Alonso, Aston Martin F1 Team

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Fernando Alonso ismét majdnem felállhatott a dobogó legalsó fokára, a két Red Bull mögé, miután csak 6 tizeddel végzett a gumikkal szenvedő Charles Leclerc mögött a bakui futamon.

Az Aston Martin versenyhétvégéjét az új hátsó szárnyukon a DRS-nyitómechanizmus állandó meghibásodása hátráltatta, a pálya vonalvezetése pedig nem is kifejezetten kedvezett a nagy légellenállású, lassabb kanyarokban erős AMR23-nak, de Fernando Alonso szerint így is csak a szerencsének köszönheti a Ferrari és Charles Leclerc, hogy nem kaptak ki tőlük.

„Szerencsések voltak” – nyilatkozta Alonso a Sky Sportsnak. „A kemény gumik a vártnál is kevésbé koptak, pedig 38 kört teljesítettünk velük.”

„A Ferrari elképesztően koptatta a keményeket az első etapon, a biztonsági autó nélkül egy ennyire meleg versenyen sokkal jobban szenvedtek volna. Ma szerencséjük volt, de Miamiban már más lesz a helyzet.”

Arra a kérésre, hogy foglalja össze a versenyhétvégéjét, Alonso nem habozott másodjára odaszúrni a Ferrarinak.

„A hétvégét össze lehetne foglalni azzal, hogy az Aston Martinnak nehéz versenye volt DRS és beállítás-problémákkal. Nem voltunk különösen gyorsak a hétvége egyetlen pontján sem, ehhez képest 1 másodpercre végeztünk a dobogótól.”

„Mindeközben a Ferrarinak tökéletes hétvégéje volt: pole-pozíció mindkét versenyen, szupergyors autójuk volt. Mégis csak 1 másodperccel kaptunk ki tőlük, szóval elégedettek lehetünk.”

Vizsgálatot indított saját maga ellen az FIA, miután Ocon több embert majdnem elgázolt a bokszutcában

Előző cikk Vizsgálatot indított maga ellen az FIA, miután Ocon több embert majdnem elgázolt a bokszutcában
Következő cikk A versenybírók elmarasztalták az FIA-t: a szerencsén múlt, hogy nem lett baleset