Alonso a legmegbízhatóbb, Vettel egyetlen kilométert sem teljesített az élen: beszédes adatok

Az idei bajnokság egy teljesen új korszak nyitánya az F1-ben, mely szolgáltatott pár érdekes adattal és ténnyel az első tizenegy futam alatt. Lehet mazsolázni!

A versenyzők 11 800 eurót fizettek be az FIA kasszájába az első 11 futamon: Gutiérrez és Wolff viszik a prímet, akik fejenként 2000 eurót költöttek boxutcai gyorshajtásra. A csapatok közül csak a Toro Rosso neve szerepel a listán: 30 ezer euró egy elvesztett kerékért.

A kerékcserék tekintetében drámai csökkenés történt 2013-hoz képest - írja az Auto Motor und Sport. Tavaly 637 alkalommal álltak ki a versenyzők, idén 463 látogatást történt. Bahreinben volt a legtöbb csere, köszönhetően az 57 "aktusnak". Angliában a legkevesebb, összesen 24. 16 alkalommal mentek ki a versenyzők büntetés miatt. A biztonsági autó tíz alkalommal volt a pályán, összesen 36 kört teljesített. Tavaly 30 kört tett meg a mezőny előtt Bernd Mayländer eddig az időpontig.

A legjobb boxutcai csapattal a Red Bull rendelkezik, akik összesen ötször állították fel a legjobb időt. A legmegbízhatóbb a Ferrarié: eddig egyetlen csere sem lett orbitálisan rossz. A Williams és a Marussia osztozkodik a legtöbbet hibázó csapat címén: 3-3 mulasztás a pitben.

//

A Williams cserébe a leggyorsabb autóval rendelkezik az egyenesekben. Tizenegy időmérőből öt alkalommal, és ugyanennyi versenyből hét alkalommal érte el a Williams a legjobb végsebességet. A legnagyobb előnnyel Hamilton nyert: Silverstone-ban 30,135 másodperces pihenőt adott a második Bottasnak. A legkisebb előnnyel is Hamilton nyert: Spanyolországban 0,636 másodperc választotta el Rosbergtől.

Rosberg a pole-király a maga hat elsőségével, így ő a legjobb az átlagos rajtpozíciók tekintetében is: 1,91 szerepel a neve mellett. Ricciardo a második, átlagosan 5,09-cel. Hamilton a harmadik 6,09-cel.

Ha bevesszük a számításba az edzéseket is, akkor Hamilton a leggyorsabb, aki 23 alkalommal zárt az élen. Rosberg 13 elsőséggel követi. Vettel eddig csak egyszer volt a leggyorsabb, és még egyetlen kilométert sem töltött az élen.

Rosberg töltötte a legtöbbet az élen 1412,9 kilométerrel, a második Hamilton 1365,2 kilométert. Ricciardo a harmadik 153,3 kilométerrel. Rosberg futotta meg legtöbbször a leggyorsabb kört, és 4:3-ra vezet Hamiltonnal szemben. Alonso a legmegbízhatóbb a mezőnyben: mindig pontot szerzett, 3309 kilométert teljesített eddig. Button 3285 kilométert, Ricciardo 3271 kilométert. Massa csak 2377-et, Ericsson 2176-ot. Gutiérrez ért célba a legkevesebbszer: öt alkalommal tizenegy lehetőségből.

Meglepetés! A legtöbb baleset, megpördülés, elfékezés és kicsúszás Maldonado nevéhez fűződik. A Lotus versenyzője 45 alkalommal landolt a pálya mellett. Grosjean a második 37 esettel, ami bizonyítja, az E22 nem a legkönnyebb eset. Button mindössze 8 alkalommal tett látogatást ott, ahol nem akarná. A brit évek óta vezeti ezt a statisztikát.

Előző cikk A középmezőnyben nagyon sok múlik a motoron, a Lotus mégsem hibáztatja csak a Renault-t
Következő cikk A Pirelli szombaton és vasárnap is akar versenyt a Forma-1-ben! Időmérő pénteken