Alonso: a „fájdalmas” kísérletezés után újra erős lesz az Aston Martin formája

Fernando Alonso örömmel konstatálta, hogy sikeresek voltak az Aston Martin „fájdalmas” kísérletei, és úgy érzi, hogy a 2023-as Forma-1-es szezon hátralévő versenyeiben is erős eredményeket érhetnek el.

Fernando Alonso, Aston Martin F1 Team, 3rd position, on the podium

Fernando Alonso az augusztusi Holland Nagydíj óta először szerzett dobogós helyezést Interlagosban, miután egy elképesztő csatában, egy utolsó körös előzéssel legyőzte Sergio Perezt.

A Brazil Nagydíj hosszú idő után visszatérést jelentett az Aston Martin erős formájához: Lance Stroll is az 5. helyet szerezte meg, miután a páros a pénteki időmérőn is kibérelte magának a második sort.

Ezzel az eredménnyel az Aston Martin fájdalmas versenyek sorát törte meg: Austinban mindkét pilótájuk kiesett a Q1-ben, majd Alonsónak technikai hiba miatt fel kellett adnia a versenyt. Lance Stroll a kizárások miatt pontot szerzett, de a Haas felülvizsgálati kérelme még azt is elveheti. Egy héttel később Mexikóban mindkét versenyzőjük feladta a futamot.

Az Aston Martin formaromlásának számos oka volt: a csapat bevallása szerint félrefejlesztették az AMR23-at, és csak az Alonso által „fájdalmasnak” hívott kísérletezések után jöttek rá, hogy melyik elemeket rontották el, míg a Motorsport.com értesülései szerint a hajlékony első szárnyukon is módosítaniuk kellett az FIA technikai direktívája után.

Alonso azonban reméli, hogy a kísérletezgetésük után megtalálták a megfelelő fejlesztési irányt 2024-re, és a 2023-as szezon hátralévő versenyein is erős eredményeket érhetnek el.

„Már hónapok óta szenvedünk, de különösen az utóbbi két futam volt fájdalmas” – mondta Alonso az amerikai tripla első versenyeiről. „Csapatént nagyon lassan dolgoztunk, de jó volt látni, hogy mindenki a feladat megoldására koncentrált, nagyon mélyre ástuk magunkat az adatokban ahhoz, hogy Brazíliában már erősebbek legyünk.”

„Ezek után szerintem közelebb leszünk az itt mutatott formánkhoz, de az biztos, hogy erősebbek leszünk, mint Mexikóban. „A verseny előtt volt egy pár dolog, amihez nagy reményeket fűztünk, és nagyon örülök, hogy azok beigazolódtak, szóval miért is ne folytatódhatna ez így a következő futamokon is?”

„El kell ismernem, hogy egy kicsit aggódtam, de egészen más érzés ilyen autóval lezárni a szezont, és már alig várom, hogy megérkezzünk Las Vegasba.”

A GM csak az Andrettivel lépne be az F1-be.

Előző cikk Gasly még mindig válaszokat vár Markótól a lefokozásáról
Következő cikk Wolff: Elliott távozásának „nincs köze” a Mercedes teljesítményéhez