Albon: Egy dobogó jó lenne!

A Red Bull versenyzője, Alexander Albon a negyedik helyezést szerezte meg a Toszkán Nagydíj időmérő edzésén, ezután pedig azt nyilatkozta, örül az eredményének, de lehetett volna még jobb is.

Alex Albon, Red Bull Racing

Fotót készítette: FIA

A mugellói időmérő edzésen az élmezőnyt tekintve nem borult a papírforma: az első sorból a két Mercedes, a második sorból pedig a két Red Bull fog rajtolni. Ez azt jelenti, hogy Alexander Albon ezúttal csapattársa, Max Verstappen mellől fog indulni, hiszen a brit-thai versenyző negyedik lett a kvalifikáción.

A Q3-ban viszont pár versenyző szempontjából rosszul jött ki, hogy a Q3 végén Esteban Ocon megpördült, ami miatt elkezdték lengetni a sárga zászlót, így több pilóta sem tudott javítani az idején az időmérő végén.

A Sky Sports F1 Albontól is megkérdezte, hogy érzése szerint tudott volna-e javítani, ha nincs a sárga zászló, a Red Bull-pilóta pedig így felelt:

„Mindig úgy érzed, hogy mehettél volna jobban is. Azt gondolom, hogy az első Q3-as köröm rendben volt, de néhány helyen maradt benne egy kis idő. A negyedik helyen végeztem, ennek az eredménynek pedig örülök.”

Albon a 2019-es Belga Nagydíj óta szerepel a Red Bull „A” csapatánál, dobogó viszont egyelőre nem fűződik a nevéhez. Ehhez közel volt a 2019-es Brazil és a 2020-as Osztrák Nagydíjon is, de mindkétszer összeütközött Hamiltonnal, és mindkét esetben 5 másodperces büntetést osztottak ki a hatszoros világbajnoknak.

Alex Albon, Red Bull Racing RB16

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

„Egy dobogó jó lenne. Hosszú az út az első kanyarig, eddig pedig nem én jöttem el a legjobban a rajtnál, de meglátjuk, mi lesz. Nehéz előzni Mugellóban, de úgy tűnik, jól kezeljük a gumikat.” – mondta Albon.

Albon pillanatnyilag a világbajnoki pontverseny 6. helyén áll 48 ponttal a neve mellett, az idei legjobb eredményét pedig a Stájer Nagydíjon szerzett negyedik pozíciója jelenti.

Bottas második lett, de nem volt szerencséje…

A 2020-as Indy 500-on meglepő módon Takuma Sato lett a végső győztes. A körülmények a kezére játszottak, hiszen többek között Spencer Pigot óriási balesetet szenvedett a futam késői szakaszában, a fallal való érintést követően nagy erővel a bokszutca bejáratának csapódott.