Albon a verseny után: Nem tudom, hogyan mehetnék gyorsabban…

Alex Albon, a Red Bull versenyzője szempontjából egyáltalán nem alakult jól a Spanyol Nagydíj, hiszen a nyolcadik helyen végzett, és kört kapott a második helyre befutó csapattársától, Max Verstappentől.

Alex Albon, Red Bull Racing RB16

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Alexander Albon egyre nagyobb nyomás alatt lehet a Red Bull csapatánál, hiszen a thai pilóta rendre nagy különbséggel van lemaradva a világbajnoki második helyen álló csapattársától, Max Verstappentől.

A Spanyol Nagydíj sem alakult jól Albon szempontjából, aki nyolcadik lett, miközben a második helyen végző Verstappentől kört is kapott. Hamarosan pedig a Forma-1 visszatér arra a helyszínre, ahol Albon bemutatkozhatott a Red Bullal: Belgiumba.

A 2019-es Belga Nagydíjon ugyanis az akkor az energiaitalosok „A” csapatánál alulteljesítő Pierre Gasly helyét vehette át, most viszont a francia többször is nagyot tud villantani az AlphaTauri volánja mögött, és ezúttal is kilencedik lett, fél másodperccel lemaradva Albontól.