Albon „95%-ban” elégedett magával a bahreini dobogója után

Alex Albon Forma-1-es karrierjének második dobogós helyezését szerezte a Bahreini Nagydíjon, és pár apróságtól eltekintve elégedett is volt magával.

Péntek délután nem úgy tűnt, hogy Alex Albon vasárnap dobogós helyezésért fog versenyezni, és az újabb autótörése után talán csak egy újabb rossz eredmény kellett volna ahhoz, hogy a benne még mindig nem 100%-ban biztos Red Bull elbocsájtsa a thai versenyzőt.

Ehhez képest Albon szombaton, és vasárnap is hozta azt a minimumot, amit a Red Bull elvár tőle, szombaton a 4., vasárnap Sergio Perez kiesését követően a 3. lett, igaz, a pályán nem tudta tartani a talán Forma-1-től egy ideig búcsúzó, de ihletett formában versenyző Perez tempóját, és volt a versenynek olyan szakasza is, ahol majd 1 másodperccel autózott rosszabb időket, mint csapattársa, Max Verstappen.

„Nem mondhatom azt, hogy nem vagyok elégedett, nem is 50%-ban, hanem mondjuk 95%-ben” – nyilatkozta Albon a vasárnapi verseny után, számolt be a Motorsport Week. „Jó versenyt futottam, csak apróságok, kis finomhangolás hiányzik.”

„Tudom, hogy kicsit jobban szenvedtem a gumikopástól az etapjaim során, mert hasonló stratégián voltunk, mint Lewis (Hamilton). Két közepes szettet kaptam, szóval igen nehéz volt nyomni a második etapon, de természetesen ennél is jobb, gyorsabb akarok lenni, hogy gyakrabban harcolhassak a dobogós helyezésekért.”

Albon a bahreini teljesítményével Christian Horner elmondása szerint elérte azt is, hogy a szezon végéig kitolja a döntést a 2021-es pilótájáról a Red Bull, mivel minden esélyt meg akarnak adni a thai pilótának a bizonyításra.

Korántsem volt azonban ennyire lelkes Albon teljesítményével kapcsolatban a szinte nyíltan Nico Hülkenberg párti Max Verstappen, aki szerint nem olyan jó, ha a csapattársa csak 30-40 másodperccel követi őt.