Motorsport.com hírek

Hamilton nyerte a második edzést a Vettel-Ricciardo duó előtt Abu Dhabiban

A Mercedes négyszeres világbajnok versenyzője mondhatni kisebb különbséggel zárt Sebastian Vettel és a Ferrari előtt a második tréningen. Daniel Ricciardo lett a harmadik a Red Bullal.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W08

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az első tréninghez hasonlóan melegebb idő fogadta a versenyzőket délután a naplementében. A zöld jelzéskor a levegő hőmérséklete 25°C volt, míg a pálya hőmérői 32°C-ot mutattak, ami jelentős különbséget jelentett délelőtthöz képest.

Ha a Mercedes a foga fehérjét nem is mutatta meg, az ismét kiderült, hogy Hamilton messze jobb formában van, és gyorsabb a finn csapattársánál. A brit világbajnok láthatóan magabiztosabban terelgette az autóját, addig Bottasnak voltak gondjai ezen a területen. A különbség túlságosan is nagy volt közöttük, ami már-már az irreális kategóriát súrolta. Igaz, Lewis egy sokkal frissebb motorral megy, mint Valtteri.

A második legjobb időt Vettel rakta össze a Ferrarival. A német világbajnok hátránya több mint 0,1 másodperc volt, ami bizakodásra adhat okot Maranellóban. Igaz, a másik SF70-H volánja mögött Räikkönen már nem tudta megfutni ezt a tempót. Ez a 0,3 másodperces hátrány már elég soknak tűnik, bár ha azt vesszük alapul, hogy a 2007-es bajnok köre nem volt tökéletes, és a csapattársa rendre gyorsabb nála, ez sokkal szorosabb is lehet szombaton az időmérőn.

A két Ferrari közé Ricciardo vetődött be, aki sokkal közelebb tudott lenni Vettel idejéhez. Az első tréningen Verstappen villant meg a Red Bullal, addig most az ausztrálon volt a sor. A hollandnak csak egyszer lépett oda az ultra-lágy gumiknak, és ennek is betudható az, hogy csak a 6. hely az övé. A hátránya (1 másodperc) is megmagyarázza ezt.

Közvetlen a top-csapatok pilótái mögött Pérez és Ocon volt ott. A Force India párosát a minimálisnál is kisebb különbség választotta el. És ne feledjük, a francia versenyző kora délután nem ült autóba Russel lehetősége miatt.

A TOP-10-ben találjuk még Hülkenberget a Renault-val és Alonsót a McLarennel. A német és a spanyol is nagyon-nagyon közel volt egymáshoz, de a 11. helyen zárt Massa, és a 12. pozíciót megszerző Vandoorne sem volt túlságosan messze ettől. Sainz a Renault másik autójával messze lassabb volt, de a versenytempót illetően már hasonlóan voltak az idők a franciáknál.

Massát és Strollt ezúttal nem választotta el sok helyezés, de a kanadai hátránya még mindig nagy. És ugyanez a helyzet a Toro Rossónál is, ahol egyértelműen Gasly diktálja a tempót.

Az edzés legszerencsétlenebb versenyzője Grosjean volt, aki egy elektronikai probléma miatt hosszú időn át vesztegelt a bokszban. A Haas mindent megtett, hogy kijavítsa a hibát, de rengeteg fontos pályaidőt vesztettek, aminek a francia sem örült.