Hamilton simán nyert, Verstappen és Leclerc a dobogón Abu Dhabiban

Az Abu Dhabi Nagydíjon Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája nyert Max Verstappen és Charles Leclerc előtt. Az eredménnyel eldőlt, hogy Verstappen lett az egyéni harmadik helyezett 2019-ben.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1

Fotót készítette: Andrew Hone / Motorsport Images

Az időmérő edzés végül nem hozott olyan nagy izgalmakat, mint amire az FP3 után számíthattunk volna. A Ferrariik különösen lassú tempót mentek, ráadásul Charles Leclerc nem ért fel az utolsó Q3-as körére. A monacói, aki idén a legtöbb pole-t gyűjtötte, így sem volt esélye az első helyre. Sebastian Vettel a másik SF90-nel nem tudta kihasználni a csapattársa problémáját, és rögtön a köre elején hibázott, így az 5. helyet szerezte meg.

Valtteri Bottas büntetésével azonban szinte a teljes mezőny előrébb jött egy pocizót, leszámítva Lewis Hamiltont, aki az élen zárta a szombatot, és toronymagas esélyesként vághatott neki az évadzáró nagydíjnak. A top-mezőnyből csak az volt a kérdés, hogy ki végez a harmadik helyen az egyéniben: Leclerc vagy Verstappen?

A középmezőnyben nagyobb volt a tét, mivel a Renault előnye csak minimális volt a Toro Rosso-Honda előtt, így benne volt a pakliban, hogy a franciák a 4. helyük elvesztése után még hátrébb kerülnek.

RAJT

A rajtnál a top-5 sorrendje nem változott, viszont az egyenesben Leclerc meg tudta előzni Verstappent, és Vettel is komolyan támadta a hollandot. Pierre Gasly az 1. körben elvesztette az első szárnyát, így rögtön ki kellett jönnie a bokszba. A francia Perezzel és Strollal ért össze.

A 3. körben az állás Hamilton, Leclerc, Verstappen, Vettel, Albon, Norris, Sainz, Ricciardo, Hülkenberg, Magnussen volt, míg Bottas a 14. helyen állt ekkor.

Érdekes módon technikai hiba miatt 3 kör eltelte után a pilóták nem használhatták a DRS-t - nem gyakori az ilyen kiírás...

A 6. körben Perez megelőzte Magnussent, így a Racing Point versenyzője már pontszerző helyen állt, de Bottas közeledett hozzá.

A pontszerzők közül Norris állt ki először, aki a lágyon rajtolt, majd sorban érkezett a középmezőny többi pilótája is. Bottas pedig a 12. körben előzte meg Perezt. A finn dolgát megnehezítette, hogy DRS nélkül kellett végrehajtania az előzést.

Leclerc a 13. körben jött ki, ahogy Vettel is. A német versenyző kiállása nem sikerült jól: 6,9 másodperc alatt hozta össze a cserét a Ferrari.

A 14. körben Albon is kijött, és Vettel mögé jött vissza. Verstappen viszont azt mondta, még rendben vannak a gumijai, nem kell kijönnie. A futam ezen pontján Leclerc volt a leggyorsabb.

Hülkenberg tartotta maga mögött a Bottas, Vettel, Albon triót, emiatt a top-3 nagyon messze került tőlük. A 18. körben aztán érkezett az üzenet, hogy mostantól már lehet használni a DRS-t.

Az üzenet érkezése után nem sokkal Bottas már meg is előzte Hülkenberget, és ez Vettelnek és Albonnak is sikerült, mivel Hülkenberg bejött a bokszba.

A 24. körben Giovinazzi és Kubica ütközött össze egymással, de mindketten folytatni tudták a versenyt. Verstappen a 26. körig húzta el a kiállását, és Leclerc mögé, a 3. helyre jött vissza.

A 27. körben bejött Hamilton is a bokszba, a brit pedig 6 másodperces előnnyel állt vissza az élre. Bottas pedig a 30. körben teljesítette kiállását, és a hatodik helyre jött vissza.

A 31. körben Verstappen közel került Leclerc-hez, viszont a rádión arra panaszkodott a Red Bull versenyzője, hogy valami nem stimmel a kiállás óta. A 32. körben aztán Verstappen bevetődött Leclerc mellé, és sikeres is volt a manővere.

Aztán Leclerc megpróbált visszatámadni, és a két fiatal versenyző össze is ért egymással, de mindketten megúszták a kontaktot. Ezzel Verstappen a második helyre jött fel.

A 39. körben Leclerc ismét kijött, ezúttal a lágy gumiért. A monacói a harmadik helyre tudott visszajönni. Vettel is bejött a bokszba, a német a hatodik helyre jött vissza.

Eközben Bottas megelőzte Albont, így a negyedik helyre jött fel. A 43. körben Hamilton, Verstappen, Leclerc, Bottas, Albon, Vettel, Norris, Hülkenberg, Perez, Ricciardo volt a top-10 sorrendje.

A 46. körben Perez megelőzte Hülkenberget, ezzel feljött a 8. helyre. Hülkenberget nem sokkal később Kvjat is megelőzte, ezzel már csak a 10. helyen állt a német.

A 48. körben azt láthattuk, hogy Lance Stroll autóját visszatolják a garázsba, ezzel ő lett a verseny első kiesője. A futam végén Hamilton még megfutotta a verseny leggyorsabb körét, így 26 pontot szerzett.

A futam végén Bottas felért Leclerc-re, Vettel pedig Albonra, de előznie csak Vettelnek sikerült.

A versenyt tehát Hamilton nyerte Verstappen és Leclerc előtt, Nico Hülkenberg pedig 12. lett utolsó futamán.

Végeredmény: Hamilton, Verstappen, Leclerc, Bottas, Vettel, Albon, Perez, Norris, Kvjat, Sainz.

A végeredmény viszont még nem hivatalos Leclerc vizsgálata miatt.

Helyezés Versenyző Autó Kör Hátrány Intervallum Pont
1 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 55     26
2 Netherlands Max Verstappen Red Bull 55 16.772 16.772 18
3 Monaco Charles Leclerc Ferrari 55 43.435 26.663 15

Előző cikk Ez lehet Hülkenberg utolsó F1-es futama, de semmi különlegeset nem érez